Активісту Храмову продовжили строк тримання під вартою з можливістю внесення застави

Автор: Ксенія Омельченко, 11 вересня, 16:55

Фото: Активісту Храмову продовжили строк тримання під вартою з можливістю внесення застави (фото - ЗМІСТ від 22.08.19)


Засідання у справі Андрія Храмова відбулося у Київському райсуді Полтави 5 вересня.

Під час засідання активіст звернувся до судді Юрія Куліша із заявою про відвід судді Олександра Калька. У ній він посилався на те, що дії судді викликають сумнів у його неупередженості.

Зокрема, у заяві було вказано, що на прохання Храмова повідомити про причини перенесення судового засідання від 19.07.2019 року, суддя Олександр Калько повідомив, що засідання було перенесено через вибори та не здійсненням доставлення ув'язнених. Проте, в матеріалах справи, за інформацією активіста, відсутні будь-які підтверджуючі документи.

На думку Андрія Храмова, таким чином суддя вводить його в оману та намагається якнайдовше незаконно утримувати під вартою.

Ще одна підстава, яка може свідчити про неупередженість судді, на думку Храмова, це те, що 27 серпня 2019 року не відбувся розгляд його клопотання щодо зміни запобіжного заходу. Причиною перенесення засідання була зайнятість потерпілого та його адвоката, хоча ніякого підтвердження суду вони не надали.

Прокурор заперечив проти відводу судді, бо активіст начебто не надав до заяви доказів. Зрештою, клопотання про відвід судді було відхилено.

Оскільки для Андрія Храмова спливав термін застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, того ж дня було вирішено провести ще одне засідання – щодо продовження тримання активіста під вартою. Слухав справу суддя Калько.

Прокурор обґрунтував відповідне клопотання зокрема тим, що:

  • активіста обвинувачують у вчиненні тяжкого злочину, а тому він може виїхати за межі міста, району, області, України;
  • у нього немає нерухомості;
  • він не перебуває у шлюбі;
  • у нього немає на утриманні дітей і він не сплачує аліменти;
  • він може погрожувати чи вмовляти свідків, експертів чи спеціалістів;
  • він є керівником громадської організації, а тому за допомогою своїх зв'язків може вплинути на держслужбовців (це начебто підтверджується активністю Храмова у соцмережах, де він пише начебто дещо викривляючи події);
  • начебто веде антисоціальний спосіб життя;
  • начебто неодноразово був фігурантом конфліктних ситуацій в побуті із родичами та сторонніми особами;
  • начебто неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Сторона потерпілого проти цього клопотання не заперечувала. Натомість проти продовження такого запобіжного заходу виступила сторона обвинуваченого.

Під час обговорення виявилося, що активіст має дитину від колишньої дружини. Більше того, нині Храмов має заборгованість по виплаті аліментів, бо у нього зараз відсутні джерела офіційного доходу. Щодо нерухомості, то активіст проживає в квартирі, яка дійсно належить не йому, а колишній дружині.

Заслухавши думки сторін, суд вирішив, що поки що підстав для зміни міри запобіжного заходу не вбачається. Інші більш м`які запобіжні заходи, на думку суду, не здатні усунути ризики.

Зрештою, клопотання прокурора задовольнили. Андрію Храмову продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 листопада з можливістю внести заставу в розмірі 130 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто майже 250 тис. грн.

Пригадаємо перебіг справи: Андрій Храмов, як керівник ГО «Громадський контроль Полтавщини», начебто вимагав 17 тис. доларів хабаря від забудовника. Тепер його обвинувачують у правопорушенні за ч.4 ст. 368-3 КК України, яка передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Опублікована: 11 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація