Апеляція скасувала 17 тис. грн штрафу студенту, який проводив масову акцію під час карантину в Полтаві

Автор: Вікторія Баберя, 15 червня, 10:40

Фото: Провадження у справі закрили у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення


Відповідну постанову виніс у четвер, 11 червня, суддя Полтавського апеляційного суду Василь Маліченко.

Згідно з нею, постанову судді Київського районного суду м. Полтави від 15 квітня про накладення штрафу у розмірі 17 тис. грн за порушення правил карантину скасували, а провадження у справі закрили у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Пригадаємо, як відомо з судової ухвали, оштрафували харків’янина, який навчається в Харківській державній академії культури. 28 березня з 9:30 до 11:30 під гучну музику він проводив ранкову акцію, присвячену відкриттю магазину на ринку БПФ «Елефант» (вул. Зіньківська, 4). Як пояснює порушник, говорячи через мікрофон, він закликав полтавців відвідати магазин, аби збільшити кількість покупців.

Цим самим студент порушив правила карантину та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП (карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн). Поліціянти склали відповідний протокол.

Адже згідно з Постановою Кабміну, на усій території України з 12 березня встановлено карантин (потім його продовжили до 24 квітня). Це означає, що заборонено проводили всі масові заходи, у яких бере участь понад 10 осіб. До того ж, відповідно до рішення виконкому Полтавської міськради з 17 березня усі ринки у місті мали бути зачиненими. Порушник погодився зі складеним на нього правоохоронцями адмінпротоколом, суддя визнав його винним і наклав штраф у розмірі 17 тис. грн.

Хоча зазвичай правоохоронці фіксують порушення правил карантину і матеріали направляють до суду, там винуватість доводять рідко, виписують штрафи – ще рідше. Найчастіше протоколи повертають на доопрацювання або ж закривають справи через відсутність складу злочину. 

Також у більшості «карантинних» справ, навіть якщо суд першої інстанції визнавав полтавців винними у порушенні правил та обмежень, то апеляційний розгляд скасовував штрафи. Наприклад, скасували накладення штрафів у розмірі 17 тис. грн на керуючу магазину «Простор» у Кременчуці та керівника магазину «Алло» в Полтаві та закрили провадження.

Нагадаємо, в Україні карантин продовжили до 22 червня, але тепер він буде адаптивним. Нові хвилі послаблень обмежень почалася на Полтавщині 23 травня і 5 червня. В області почав роботу міський та приміський транспорт, відкрилися заклади харчування не лише з літніми майданчиками, а почали пускати гостей всередину.

Опублікована: 15 червня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація