Арешт майна залишається: Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвокатів Саєнко

Автор: Вікторія Баберя, 20 лютого, 15:08

Фото: Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвокатів Саєнко


Колегія суддів у складі головуючого Олександра Захожая, Оксани Корсун і Наталії Харлан у середу, 20 лютого, ухвалила рішення залишити нерухоме майно Наталії Саєнко під арештом.

Засідання за апеляційною скаргою щодо скасування арешту на майно відбулося у Полтавському апеляційному суді. Її подав Богдан Глядик, адвокат Наталії Саєнко. Сторона захисту не погоджується з ухвалою суду першої інстанції. На їхню думку, її, перш за все, було прийнято з порушенням КПК України: не було повідомлення заздалегідь про подане клопотання (згідно з законом за три дні), тож не забезпечили право Саєнко у захисті.

Богдан Глядик

Щодо підстав накладення арешту, то Глядик зауважив, що вони не є обгрунтованими. Адже арешт накладається на майно особи у випадку, коли воно є доказом по справі. До того ж, арешт наклали також на квартиру в Полтаві по вулиці Соборності (на той час Жовтневій), яку відчужили ще у 2005 році. А також на нерухомість, розташовану в Нижніх Млинах.

«Ми за скасування ухвали слідчого судді в цілому та за відмову у клопотанні слідчого щодо арешту майна взагалі. Та, як альтернативу, можемо розглядати направлення на розгляд суду першої інстанції за умови забезпечення усіх вимог КПК України», - прокоментував Глядик.

Другий адвокат Саєнко, Олег Губа, підтримав скаргу та зазначив:

«Октябрський суд провів розгляд із грубим порушенням, взагалі не задовольнивши право Саєнко на захист».

Адвокати Наталії Саєнко

Представник родини Левченків Олег Олєйников повідомив, що так як Саєнко 9 січня оголосили підозру, то накладений арешт є виправданим: оскільки Наталії Саєнко пред'явили вимоги щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Олег Олєйников

Додамо, адвокат Дмитро Семеха, подав цивільний позов щодо стягнення з Наталії Саєнко 300 млн грн як компенсацію за спричинену моральну шкоду у зв’язку зі смертю Артема Левченка.

З приводу накладення арешту на майно, яке нібито не належить Саєнко, то прокурор Денис Ковінько повідомив, що підтвердження, що воно було відчужене, немає: ні договору купівлі-продажу, ні інших документів. Тож ухвалу суду першої інстанції вважає законною, а апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.

Слідчий Юрій Титаренко додав, що арешт наклали на все майно, яке станом на 5 лютого, згідно з витягом Єдиного реєстру (від 31.01.2019) належало Саєнко.

Слідчий Юрій Титаренко та прокурор Денис Ковінько

У нарадчій кімнаті колегія суддів ухвалила рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення. Оскарженню вона не підлягає. Таким рішенням представник родини Левченків Олег Олійников задоволений. Щодо позиції захисту, то адвокат Саєнко Богдан Глядик від коментарів відмовився, адже не бачив ще повне рішення суду.

Колегія суддів

Зазначимо, Наталія Саєнко оскаржувала ухвалу слідчого судді Октябрського райсуду Володимира Бугрія від 7 лютого. Згідно з нею, накладено арешт на:

  • 1/5 частину житлового будинку з господарськими будівлями;
  • квартиру;
  • 1/2 нежитлових приміщень (мініпекарня та магазин з кафетерієм);
  • 1/2 частини житлового будинку з господарськими будівлями;
  • 1/2 частина земельної ділянки;
  • 1/10 частина нежитлових приміщень (магазин-кафетерій та перукарня).

Наразі Наталія Саєнко перебуває під цілодобовим домашнім арештом строком на 60 діб до 9 березня включно.

Також раніше суд призначив судову автотехнічну експертизу автівки Mercedes-Benz Наталії Саєнко. Крім того, суд задовольнив клопотання слідчого щодо проведення експертизи по особистим речам хлопчика та записам у медкартці.

Нагадаємо,  поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz, за кермом якого була Наталія Саєнко, збив 14-річного Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Зауважимо, під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 20 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація