Арт-проект «Оскар і Рожева Пані» втретє збирав у Полтаві кошти для допомоги онкохворим дітям

Автор: Каріна Тютюнник, 3 жовтня, 18:00

Фото: У Полтаві під час вистави "Оскар і Рожева Пані" збирали гроші для онкохворих дітей (Джерело - соцмережі)


На сцені музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя 27 вересня відбулася благодійна вистава «Оскар і Рожева Пані» за однойменним романом Е.-Е. Шмітта. Під час спектаклю вдалося зібрати 9 226 грн на придбання обладнання для дитячої міської лікарні Полтави. Однак збір коштів триває.

Днями полтавці мали змогу втретє побачити виставу «Оскар і Рожева Пані». Актриса Ірма Вітовська, режисер Ростислав Держипільський, гурт «Океан Ельзи», художник Андрій Єрмоленко, балетмейстер Ольга Семьошкіна та актори Івано-Франківського театру імені Івана Франка вкотре об’єдналися для того, щоб порушити проблему створення в Україні доступної системи паліативної допомоги для онкохворих дітей.

Спектакль «Оскар і Рожева пані» поставили за однойменним романом Еріка-Емануеля Шмітта, у якому розповідається про десятирічного Оскара (Владислав Балюк), невиліковно хворого на рак. Після того, як хлопчик дізнається, що йому залишилося жити 12 днів, жінка, яка доглядає за ним в лікарні – Рожева Пані  (Ірма Вітовська) пропонує йому таку гру: уявити, що кожен прожитий день – це 10 років.

Ірма Вітовська та Владислав Балюк (Джерело - np.pl.ua)

Оскар йде на такий експеримент і таким чином за ці дні проживає усе своє життя. У 12-ти листах до Бога він розповідає про юність, перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, старість і підготування до смерті.

Під час вистави (Джерело - np.pl.ua)

Глядачі аплодували артистам стоячи (Джерело - np.pl.ua)

Глибокий зміст твору та прониклива гра акторів не залишила байдужими полтавців, більшість не стримували сліз.    

У залі театру стояли скриньки, куди кожен небайдужий міг пожертвувати кошти. Цього разу у Полтаві проект збирав гроші на перфузор для онкогематологічного відділення дитячої міської лікарні, який коштує 40 тис. грн.

Під час спектаклю вдалося зібрати 9 226 грн, для придбання обладнання залишилося зібрати ще 30 374 грн, тож організатори закликають усіх небайдужих долучитися до збору коштів.

Реквізити

Приват Банк 331401

Р/р 2600 8054 6040 51

Отримувач: БО «Взаємодопомога» ЭДРПУ 38324510

Призначення платежу: на перфузор для ДМКЛ

Довідка

Арт-проект «Оскар і Рожева Пані» – поєднання гастрольної, просвітницької та художньої місії у турі найбільшими українськими містами, із залученням політиків, журналістів, суспільних діячів до обговорення проблем доступності дитячої паліативної допомоги.

За період свого існування проект «Оскар і Рожева Пані» показав 46 вистав у різних містах України. Загалом під час гастролей зібрано 1 023 398 грн, з яких особисто Ірми Вітовської та команди – близько 235 тис. грн. Усі кошти передано на потреби важкохворих паліативних дітей у містах, де працюють виїзні бригади та в онкогематологічні відділення медичних закладів.

Опублікована: 3 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація