Австрійська організація «Чотири лапи» востаннє відвідала Полтаву: підсумки діяльності за 4 роки

Автор: Вікторія Баберя, 16 липня, 12:49

Фото: Підсумки діяльності організації за 4 роки


Починаючи з 2013 року до Полтави приїжджає благодійна австрійська організація «Чотири лапи». Вона спеціалізується на відлові та стерилізації безхатніх тварин. Так як цьогоріч «Чотири лапи» приїхали востаннє, то ЗМІСТ вирішив підсумувати її діяльність за 4 роки.

За словами Майї Матвеєвої, голови наглядової ради ПОБО «Центру захисту живої природи», директорки БО «Юний європеєць», коли «Чотири лапи» приїхали вперше, у Полтаві була дуже складна ситуація з безпритульними тваринами – бігали зграї з 23-25-ти тварин, у місті не було відділу, який за це відповідав, собак організовано не відловлювати, працювали лише волонтери.

«Зазвичай вони стараються не їздити в одні й ті самі міста. Але Полтава стала виключенням тому, що вони бачать: місто виконує всі рекомендації, які надає організація», – говорить Майя Матвеєва.

Тож, 4 роки і такі результати:

Інфографіка

Загалом, популяція безхатніх тварин зменшується. Олена Сушко, адміністраторка команди «Чотири лапи», раніше розповіла, що в Полтаві ситуація з кількістю безпритульних тварин дещо краща ніж, наприклад, у Вінниці чи Житомирі.

І дійсно, протягом останніх років, міська влада затвердила Програму поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки, створила відділ з регулювання чисельності тварин при КАТП-1628.

Рішенням сесії 22 грудня 2017 року затвердили «Правила утримання домашніх тварин у Полтаві». Згідно з ним створили умови для проведення стерилізації у більших обсягах та скорочення популяції бездоглядних тварин на вулицях міста.

Також, цієї зими в Полтаві запровадили маркування собак кліпсами трьох кольорів жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів відповідно до трьох районів міста. На КАТП-1628 наголошували, що це дозволяє відслідкувати і міграцію тварин, і полегшить роботу при візуальному підрахунку. Одразу видно буде, що тварину виловили співробітники КАТП-1628, перші чотири цифри – це рік, коли була стерилізована тварина і потім порядковий номер, під яким зареєструють в базі безпритульних тварин.

Крім того, наразі відкрите питання із будівництвом притулку зі стерилізаційним центром на 250 місць. Його спорудять за адресою вул. Заводська, 1д на загальній території земельної ділянки площею 1 га. ЗМІСТ ще минулого літа показував, який вигляд матиме сучасний стерилізаційний центр відповідно до пілотного проекту ФОП Юрія Олійника. Причмна – не вдається отримати останні дозволи на будівництво через відсутність дозволу від «Полтаваобленерго». Після останнього узгодження із цією установою, проведуть кінцеву експертизу в Петра Тишкевича (директора ДП «Укрдержбудекспертиза» у Полтавській області) і можна буде розпочати будівництво».

Графіка, обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 16 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація