Базі донорів крові для собак і котів виповнився 1 рік: кого шукають волонтери

Автор: Єгор Рудь, 3 грудня, 14:35

Фото: База донорів у Полтаві відзначила першу річницю


Полтавці разом зі своїми улюбленцями допомогли вижити понад 200 собак і 4 котам. Тим часом у базі всього 50 донорів – волонтери кажуть, цього дуже мало, і закликають додавати свого чотирилапого товариша до бази, адже процедура для нього абсолютно безпечна.

Наприкінці 2018 року в Полтаві почала функціонувати база донорів крові для собак. Вона була заснована волонтерками Людмилою Хоменко та Анною Кондра. ЗМІСТ поспілкувався останньою, аби дізнатися, як пройшов перший рік після створення донорської бази.

Вимоги включення до донорської бази не змінилися

Як розповіла волонтерка, найчастіше переливання крові потребують собаки й коти, які постраждали від щурячої отрути, ДТП, поранень, кесаревого розтину або укусів кліщів. Усім постраждалим надають допомогу донори основної бази та додаткового резерву, до якого входять собаки, які нещодавно здавали кров, але в яких пройшов термін відновлення.

Щодо вимог до донорів, то вони незмінні: собака має бути вагою 25+ кг, віком від 1 року до 8 років. Коти, у свою чергу, приймаються вагою від 4 кг та віком від 1 року. Усі вони обов’язково повинні мати вакцинацію від сказу.

За словами Анни Кондри, визначити групу крові собаки є можливість лише в Києві, але для першого переливання крові це не обов’язково. Що стосується наступних переливань, то собаці вже необхідний буде підбір – для цього ветеринари мають взяти пробу на сумісність реципієнта з кров’ю донора.

Як раніше писав «ЗМІСТ», перед тим як взяти кров, лікарі обов’язково розрахують масу собаки, щоб знати яку кількість можна взяти (зазвичай це не більше 10% від загальної ваги).

Зараз волонтери співпрацюють з різними клініками міста:

  • «ВетМир» (вул. Маршала Бірюзова, 58а),
  • «ВетЕксперт» (вул. Сінна, 13),
  • Полтавська міська державна лікарня ветеринарної медицини (вул. Південна, 4),
  • Ветеринарна клініка (вул. Панянка, 75).

Як отримати допомогу для свого собаки чи кота? Спочатку необхідно звернутися до ветеринарної клініки, де визначать причини та захворювання тварини. Далі ветеринар дає власникам номер телефону, за яким вони можуть звернутися до бази донорів за допомогою у переливанні крові.

Власники тварин-донорів не беруть коштів за переливання – кожен розуміє, що це могло статися і з його улюбленцем.

Переливання крові: історія з життя

Вперше з переливанням крові полтавець Діонісій Каплін зіткнувся, коли собаці товариша (порода кане-корсо) було необхідне переливання крові. Часу чекати не було, тому чоловік вскочив до автівки разом із собакою Пушком та поїхав до лікарні. Дізнавшись про громадську ініціативу донорів крові, Діонісій додав і улюбленця до бази.

«Якщо не кооперуватися, то нічого не вийде. Я впевнений, якщо і моїй собаці потрібна буде допомога – мені допоможуть».

У результаті собака товариша вижила та одужала. З тих пір Пушок – постійний донор. Зокрема, він допоміг врятувати безпритульного собаку після падіння льодової брили. Також намагалися допомогти ще одного собаку, але, на жаль, не вдалося.

На чипізацію Animal-id.info не вистачає ресурсів

Раніше Анна Кондра розповідала про проєкт з Animal-id.info. Він мав на меті вживлення тваринам інформацію про донорство у вигляді чипу. На жаль, цей проєкт реалізувати поки що не вдалося.

«Це потребую значних витрат, але він нікуди не зник. Як тільки з’явиться матеріальний і часовий ресурс, проєкт буде реалізований», – зазначила волонтерка Анна Кондра.

Однак база донорів має форму на платформі Google, за допомогою якого ваша тварина буде автоматично додана до бази даних. Як зазначають організатори, інформація є конфіденційною і буде використана тільки у ветеринарній клініці.

 

Обкладинка Квітослави Лобченко

Фото Діонісія Капліна та Бази донорів для собак і котів

 

Опублікована: 3 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація