Капітальний ремонт тротуарів по вулиці Пушкіна (від вул. Дмитра Коряка до вул. Європейська)
Капітальний ремонт тротуарів по вулиці Пушкіна (від вул. Дмитра Коряка до вул. Європейська)

(Фото – ЗМІСТу)

Державні замовники можуть відтермінувати сплату послуг на 60, 90 та більше днів – як вважають у «Прозорро», через це малий та середній бізнес не бере участі у тендерних торгах. Адже у багатьох підприємців не вистачає обігового капіталу, щоб чекати виплат так довго. Натомість онлайн-платформа факторингу може убезпечити підприємців і спростити процедуру. Що це і як воно працює – читайте у промоматеріалі.

Факторинг Хаб – це пілотна платформа швидкого фінансування державних закупівель. ЇЇ спільно запустили Міністерство економіки України та сайт державних закупівель «Прозорро». Платформа поєднує замовника, виконавця і третю сторону – фактор. У разі затримання грошей, виконавець звертається до фактор-банку. 

Ціль факторингу: надати будь-якому підприємцю швидкі виплати за надання послуг державним замовникам. Це дозволить малому та середньому бізнесу без ризику брати участь у державних закупівлях.

Факторинг Хаб вигідний всім учасникам процесу – замовник отримає більше пропозицій на умовний ремонт амбулаторії, підприємець (постачальник) отримає вчасну сплату за надані послуги, а фактор – доступ до великого ринку публічних закупівель і природно розширить клієнтську базу. Оформлення документів відбувається автоматично за спрощеною процедурою, що скорочує час очікування.

Факторинг бере відсоток (він є меншим за кредитний відсоток) за свої послуги. Але він компенсується, оскільки оборотні кошти швидко поповнюються. 

Уявіть, що ви і ваш друг – власники бізнесу. Ви одночасно скористались послугами онлайн-закупівель. Ваш друг обрав співпрацю із замовником без посередників. У результаті сплату рахунків затримували спочатку на 60 днів, потім ще на 30. Щоби бізнес залишався на плаву, довелося взяти кредит, адже йому не вистачало обігових коштів для нормального функціонування. У результаті ваш друг не зміг сплатити кредитний відсоток – 17% без витрат, і бізнес довелося закрити. 

Ви ж обрали для роботи факторингову онлайн-платформу. Коли замовник відтермінував оплату, згідно умов контракту з Фактор Хабом, ви звернулися до фактор-банку. В результаті – ви одразу отримали 98,37% суми договору, сплативши різницю 1,63% банку.

Перевагами факторингу також є відсутність прихованих додаткових комісій та необхідності застав нерухомого майна. 

Потенційний постачальник, подавши запит на підтримку з боку фактору, не зобов’язаний погоджуватися на запропоновані умови.

Розвиток факторингових онлайн-платформ покращить діалог між учасниками процесу, забезпечить довгострокові та надійні ділові відносини. Що, в свою чергу, позитивно вплине на економічну ситуацію загалом.

Така практика не розповсюджена не тільки в Полтаві, а в Україні – за даними  «Прозорро», частка таких процедур взаєморозрахунків складає 0,3%, тоді як у європейських сусідів статистика наступна:

 • Словенія 2,77%
 • Туреччина 4,58%
 • Болгарія 5,79%
 • Литва 7,17%
 • Польща 9,52%
 • Великобританія 13,93%.

Платформа створена за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, міжнародних організацій і волонтерів. Проєкт є частиною програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», що має на меті підтримку малого та середнього бізнесу. За словами керівника програми Вільяма Сіза, залучення альтернативного фінансування відіграло важливу роль у розвитку економіки багатьох країн. Коли маленька компанія має доступ до великих проєктів, це стимулює розвиток не тільки самого підприємства, але й держави в цілому. 

Детальну інформацію можна знайти на порталі тендерів  «Прозорро»:

 • роз’яснення про державні закупівлі в Україні;
 • розподіл вартісних меж закупівельних процедур;
 • спрощені закупівлі та уповноважену особу;
 • нові протоколи роботи АМКУ та повноваження Держаудитслужби;
 • роботу першого державного інтернет-магазину Prozorro Market.

Матеріал створений у рамках партнерства з «Прозорро». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора і не завжди збігаються з позицією редакції.

Loading...