Біля полтавського «Макдональдзу» шукають власника недопандусу

Автор: Анастасія Добряк, 13 серпня, 09:53

Фото: Недопідйомник, зроблений біля «Макдональдзу» зі сторони Харківського шосе


Незабаром у Полтаві очікують відкриття відреставрованого закладу, але територія поряд із ним, як виявилося, є недоступною для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Про це повідомила регіональна представниця Всеукраїнського громадського об’єднання Національної асамблеї людей з інвалідністю Ірина Твердохліб на своїй фейсбук-сторінці в неділю, 11 серпня.

На фото видно, що ймовірний пандус виступає на проїзджу частину зі сторони Харківського шосе. Він є надто коротким, з неправильним кутом, ще й не дотягує до бордюрів. Встановити, чия це зона відповідальності, наразі не вийшло.

Недопідйомник зі сторони Харківського шосе

Недопідйомник зі сторони Харківського шосе

Для порівняння – як влаштований заїзд на McDrive: ідеально, з гладеньким спуском і об'ємни написом.

Заїзд на McDrive

Як повідомила головна архітекторка області Ірина Особік, щоб встановити, чи планували у рамках робіт з реконструкції «Макдональдзу» робити цей підйомник, необхідно підняти проєкт. За її словами, 20 метрами прилеглої території від закладу має опікуватися підприємство, але чи узгоджено це у договорі чи проєкті, наразі перевірити не можна:

«Знайти крайніх неможливо. Невідомо хто проводив роботи, хто накатував асфальт, хто докладав плитку. Загалом, це мав зробити "Макдональдз". Хоча у закладі наголошують, що ресторан є інклюзивним, то на зовнішній території цього не видно і поки ніяк перевірити. Ми не маємо на меті когось карати, а навпаки, хочемо допомогти виправити недолік. Якщо нам не вдасться налагодити контакт, то вручимо припис, що перешкоджатиме відкриттю».

Вона також зазначила, що зв’язатися з особами, вказаними в паспорті об’єкту відповідальними за авторський та технічний нагляди, не вдалося.

Паспорт об'єкта

Натомість прес-служба «Макдональдзу» наголошує, що під час реконструкції було дотримано стандартів мережі й заклад є доступним:

«Він (заклад) повністю відповідає всім нормам і стандартами, ресторан має декілька пандусів, парковку та туалетні кімнати для людей з інвалідністю. Пішохідна дорога не є прилеглою територією "МакДональдз"».

Як можна помітити на фото, на території закладу є пониженя тротуарів, що має полегшити людям на візках заїзд і з'їзд. Разом із тим, Ірина Твердохліб сказує на рельєфну плитку, яка унеможливлює пересування на візку. 

Тротуари біля закладу

Тротуар біля закладу

Пониженя тротуарів і плитка

Пониження тротуарів і плитка

Паркомісця для людей з інвалідністю й пониження тротуару

Також передбачені три паркомісця для людей з інвалідністю, біля яких – те саме зручне пониження тротуарів. 

Додамо, що Ірина Твердохліб уже звернулася до адміністрації закладу, і ті обіцяли розглянути питання.

Як видно з паспорту об’єкта, замовником реконструкції є приватне підприємство «Полтава Капітал Буд». Кінцевим бенефеціаром якого, як вказано на Youcontrol, є Вікторія Матковська.

ІВ «Полтавщина» писало, що загальна вартість реконструкції закладу — 8 млн 284 тис. грн. 

Нагадаємо, що відреставрований заклад готується до відкриття, тому згодом можна буде перевірити його на доступність. Раніше ресторан закрили на реконструкцію, а згодом розповіли про зміни, які можна очікувати після ремонту.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 13 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація