Бордюр/стовпчики/розмітка: у Полтаві планують облаштовувати бігову доріжку в Корпусному саду

Автор: Вікторія Баберя, 12 лютого, 10:20

Фото: Бордюр/стовпчики/розмітка: у Полтаві планують облаштовувати бігову доріжку в Корпусному саду


У Полтаві розпочали обговорення з приводу облаштування по внутрішньому колу Корпусного саду бігової доріжки.

Причина цього – опублікована минулого тижня відповідна петиція Антоніни Білоус, яка за кілька днів набрала необхідну кількість голосів.

В.о мера Олександр Шамота зустрівся з членами бігових організацій міста – New run, Running Club Poltava, авторкою петиції, представником правоохоронних органів аби знайти шляхи облаштування доріжки, в понеділок, 11 лютого. Адже є деякі законодавчі проблеми, які потрібно враховувати. Особливо тому, що Корпусний парк є пам’яткою архітектури.

«Зрозуміло, що бігунів із кола ми не приберемо. Потрібно шукати виходи, щоб, по-перше, зробити безпечнішим рух по колу для них. А по-друге, безпечнішим рух для водіїв, аби забезпечити їм нормальну можливість руху по колу», – пояснив Олександр Шамота.

Олександр Шамота

Серед можливих варіантів відділити бігову смугу по внутрішньому колу прозвучали:

  • встановити бордюрні камені;
  • встановити пластикові стовпчики;
  • зробити відповідну розмітку та бігову смугу виділити помаранчевим кольором.

Хочуть встановити стовпчики

Та все ж, кожен із цих варіантів має певні недоліки, які потрібно враховувати. Оскільки, щоб було безпечно, потрібно відділити доріжку, адже однієї розмітки мало. Існує реальна можливість, що водій може виїхати на цю бігову смугу.

Щодо стовпчиків, то взимку їх потрібно буде знімати, але це не є проблемою. А з приводу бордюру, то, за словами Олександра Шамоти, враховуючи те, як працюють комунальники, то вони відвалом вирвуть їх, і причому неодноразово.

Як наголосив Геннадій Коваленко, керівник ГО «Федерація легкої атлетики Полтавщини», гостро стоїть питання в часі реалізації проекту. Оскільки наразі так само небезпечно бігати по внутрішньому колу Корпусного саду, так як дорожніх знаків немає, доріжка не відділена:

«Мене цікавить, щоб усе було законно. Якщо це буде без стовпчиків та розмітки на даному етапі це законно?».

Геннадій Коваленко

На що правоохоронець відповів: якщо буде рішення міськради про виділення смуги безпеки під бігову доріжку, то так. Але спершу потрібно створити комісію, комплексно виїжджати, обстежувати, розробити проект, який міська влада має затвердити:

«А ми над цією схемою організації дорожнього руху допрацюємо та підправимо так, щоб це було безпечно. Якщо ми повністю хочемо обмежити рух, то потрібне огородження».

Що стосується ливнівок, які розміщені на дорозі по внутрішньому колу парку, на їх місці можна зробити розриви в бордюрі, адже 40-50 см кожні 10-15 м нічого не змінюють.

Представник правоохоронних органів

Прозвучала на зустрічі і пропозиція по становленню обмеження по кільцю в 30 км/год. Та, як зауважив представник правоохоронних органів, такої можливості немає:

«Обмеження по місту встановлені в 50 км/год. І це достатньо, аби безпечно їхати і зупинитися».

По периметру Корпусного парку встановлені камери відеонагляду «Безпечне місто», які вже згодом мають підключити до системи. Присутній правоохоронець зауважив, що також потрібно встановити знаки, що ведеться фото- та відео-фіксація. Так як ці камери не розраховані на визначення швидкості руху автомобілів, то є можливість ставити працівників із радарами TruCam.

Тож, під час зустрічі вирішили, оскільки першим кроком до облаштування доріжки є зміна організації дорожнього руху – виділення пішохідної зони, а це затверджується лише рішенням сесії.

Згідно з процедурою, проект рішення мають оприлюднити за 20 дні до сесії, то не встигнуть підготувати все відповідно до регламенту до19 лютого (найближча запланована сесія).

Авторка петиції Антоніна Білоус

Петиція набрала необхідну кількість голосів, то її розглядатимуть на комісіях напередодні сесії. І на її базі надалі нададуть доручення управлінню ЖКГ розробити проект рішення та вийти з ним на наступну сесію міськради.

Додамо, що у петиції, Антоніна Білоус пропонує покласти бігову доріжку з гумової крихти. Адже цей матеріал має значні переваги: не поглинає воду, має високу зносостійкість, амортизує і володіє ортопедичними якостями, а також ж легко витримує екстремальні температури від -45 до +60 °C.

Представники бігових організацій

Представники бігових організацій

Представники бігових організацій

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 12 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація