WOAkDVOGYHNSUoQe

У п’ятницю, 31 травня, на пам’ятник Івану Котляревському в Полтаві повернули вкрадений більше 10 років тому оригінальний горельєф.

Сам пам’ятник письменнику відкрили в 1903 році. Постамент оздоблено трьома горельєфами, що відтворюють три епізоди з творів Котляревського — по одному з «Енеїди», «Наталки Полтавки» і «Москаля-чарівника» (робота Леоніда Позена).

Протягом останніх років на пам’ятнику висіла гальванокопія горельєфу з полімерного матеріалу «Наталка Полтавка», адже оригінал викрали в 2008 році. У серпні 2018 року редакції ІВ «Полтавщина» передали викрадений горельєф, який вона передала поліції Полтави (правоохоронці не закривали розслідування з приводу викрадення історичної речі). Після юридичних формальностей горельєф передали КП «Декоративні культури».

До сьогодні горельєф був закритий
Горельєф повернули на пам'ятник
Бронзовий оригіналПластикова копія горельєфу

Як і обіцяв керівник вищезазначеного підприємства Сергій Луценко раніше, вони не обмежилися роботами по встановленню горельєфу, а також облаштували територію навколо пам’ятника:

«Демонтували копію в понеділок і вже у вівторок встановили оригінал. Ми пофарбували огорожу навколо пам’ятника, висадили квіти, представники Міськсвітла зайнялися ліхтарями».

Сергій Луценко
Привели до ладу територію навколо

До п'ятниці горельєф був закритий і сьогодні на офіційне відкриття запросили працівників літературно-меморіального музею Івана Котляревського: директора Руслана Яременка, провідного наукового співробітника Євгенію Стороху, старшого наукового співробітника Валентину Скриль.

«Завжди хотілося вірити, що Позен знайдеться, що знайдеться Наталка Полтавка. І вона знайшлася якраз до ювілею виходу твору, який святкуємо цього року», – розповіла Євгенія Стороха.

Євгенія Стороха

Також наприкінці Сергій Луценко вручив грамоту та висловив за сприяння в поверненні горельєфу на пам’ятник Анастасії Недогорській, журналістці ІВ «Полтавщина».

Довідка

Проект погруддя Івану Котляревському належить Леоніду Позену, а постаменту — архітектору Олександру Ширшову. Монумент виготовлений з дніпровського граніту архітектором Павлом Певним. Пам'ятник являє собою бронзове погруддя, увінчане лавровим вінком, і встановлено на постаменті. Його висота – 5,7 м.

Горельєф повернули на місце
Горельєф повернули на пам'ятник
Горельєф повернули на пам'ятник
Loading...