Полтавський підприємець Віктор Бажан викупив квартиру площею 37 м² на вул. Пилипа Орлика, 15.

Перемогу підприємця в аукціоні підтвердили 10 червня. Про це ЗМІСТу повідомив Віктор Бажан.

Раніше Віктор Бажан говорив, що планує облаштувати у квартирі музей. 

Аукціон на частину будівлі відбувся 7 травня. Стартовою ціною стала сума 167 тис. 200 грн. На аукціоні майже 10 годин торгувалися 15 претендентів. Тоді найбільшу суму – 1,5 млн грн запропонував Сергій Глушко, йому поступився конкурент Віктор Бажан у 12 тис. грн. Але ситуація змінилася, Бажан викупив квартиру за 1,4 млн грн. 

Будинок Бахмутського виконаний у мавританському стилі. За словами архітектора Артура Арояна, цінність маєтку в тому, що в Полтаві більше немає будівель, зведених в такій стилістиці.

Як повідомляє SavePoltavа, будівлю спорудили у 1909 році підрядником Наумом Бахмутським. Він звів особняк для своєї коханої на зекономлені гроші від будівництва Селянського російського банку (тепер – приміщення Головного управління Служби безпеки України в Полтавській області на вул. Соборності). 

Після еміграції Наума Бахмутського до Франції, будівлю змінили для комунальних квартир, а згодом продали Іллі Пшеченко та Олександру Власенко. У нових власників будівлі виникли «проблеми» з документацією. Відтоді споруда стоїть порожня і поступово руйнується.

Нагадаємо, ЗМІСТ писав, що не так з документами по будинку Бахмутського, і хто у Полтаві фактично розпочав сценарій його знищення.

Loading...