QwcjkilcLA9RqMcr

Сьогодні на розширеному засіданні робочої групи з питань бюджетування розпочали етап жеребкування поданих проектів програми «Бюджет участі». За них згодом зможуть проголосувати містяни. Таку ідею розпочали ще три роки тому, її підхопили в області, говорить секретар міської ради, ініціатор впровадження Оксана Деркач: «Ідею «Бюджету участі» розносять, в першу чергу, депутати. Вони ж, крім пересічних громадян, […]

Сьогодні на розширеному засіданні робочої групи з питань бюджетування розпочали етап жеребкування поданих проектів програми «Бюджет участі». За них згодом зможуть проголосувати містяни.

Таку ідею розпочали ще три роки тому, її підхопили в області, говорить секретар міської ради, ініціатор впровадження Оксана Деркач:

«Ідею «Бюджету участі» розносять, в першу чергу, депутати. Вони ж, крім пересічних громадян, є і авторами. Статистика свідчить, що 10% людей – активні у цьому питанні. Намагаємося все робити для того, щоб свідомих кожного року було більше».

Оксана Деркач про проект

Цьогоріч до жеребкування допустили 81 проект з 92 запропонованих. Торік визначили 12 переможних: з них 1 великий, кошторис якого перевищує 300 тисяч гривень, – це «Зелений острів». Починаючи з червня, минулорічні проекти-переможці стартували в реалізації. З міського бюджету на них виділили 5 млн гривень. «Знай свої права та обов’язки», «У здоровому тілі здоровий дух», «Дитяча казка» – ці три на стадії розвитку, а «Зелений острів» пройшов експертизу і знаходиться у ЖКГ, де чекають на узгодження підписів. Очевидна й важливість реалізації таких планів, адже це є стимулом на наступні роки робити те ж саме і ще краще, зазначають організатори. Із пропозицією підтримати діяння виступила Фундація «PAUCI». Над розробкою положення працювали члени робочої групи: депутати, громадські активісти, посадовці.

Запропонований проект Романа Черкуна «Сонячне дерево» в результаті жеребкування у протоколі реалізації проектів 52 за списком. Суть його полягає у тому, щоб за допомогою конвекторів і сонячної енергії поставити в місті такі дерева, де можна буде зарядити гаджет прямо від енергії світла:

«У мене таке на думці було давно. Аж тут трапився «Бюджет участі». З однодумцями вирішили подати заявку і, от, ми – в числі переможців. Будемо старатися активно провести кампанію щодо голосування. Думаю, ці дерева стануть у нагоді кожному в Полтаві», – сказав Роман Черкун.

Автори проектів

Орієнтовна дата голосування уже за цьогорічні проекти – 5 грудня. Процедура передбачає два види: людина приходить у бібліотеку (один із видів голосування) з паспортом та ідентифікаційним кодом або ж голосує онлайн на сайті міськради. А що ж робити громадянам, які не мають змоги фізично проголосувати в бібліотеці, а виявили таке бажання? Для цього передбачено прихід представників зі скринькою до дому до мешканців.

 Чому ж саме така система голосування? Оксана Деркач пояснила, що за відсутності загальноміської бази кожного громадянина Полтави, користуються такими способами, і як показує практика, онлайн-опитування – найпопулярніше.

Зауважимо, що участь у проекті, як і в голосуванні можуть брати особи, старші 16 років. А результати охочі можуть дізнатися на сайті міської ради.

Loading...