Чи насправді краще там, де нас нема. Майбутнє молоді в Полтаві обговорили за круглим столом

Автор: Анастасія Добряк, 11 січня, 11:15

Фото: Майбутнє молоді в Полтаві обговорили за круглим столом


Корупція у вишах, застаріла система навчання і відсутність перспектив – полтавці обговорили, чому молодь залишає Полтаву і що з цим робити.

У четвер, 10 січня, у приміщенні ГО «Нова Полтава» відбулась зустріч для з'ясування причин масової міграції полтавської молоді. Організаторами заходу стали данський театр C:NTACT і полтавський Театр Сучасного Діалогу. Разом вони планують організувати в Полтаві виставу про корупцію і пошуки полтавською молоддю «свого щастя» за кордоном. У ній гратимуть не актори, а люди, що хочуть розповісти особисту історію.

 Майбутнє молоді в Полтаві обговорили за круглим столом

У ході обговорення міграції молоді в інші міста й за кордон присутні виокремили наступні причини:

  • застаріла система навчання;
  • відсутність мотивації у молоді через байдужість суспільства до проблем оточуючих;
  • корупція в навчальних закладах;
  • низький рівень оплати праці у Полтаві;
  • конкурентна неспроможність випускників полтавських вишів через відсутність практики під час навчання.

Подібний проект був реалізований 1,5 роки тому в Харкові. Тоді у виставі висвітлили проблеми постраждалих війні на Сході з боку України й Росії. Ця вистава була успішною, тому датський театр знову повернувся до України і планує розповісти про проблему міграції молоді у Полтаві.

Майбутнє молоді в Полтаві обговорили за круглим столом

Ідея створення вистав, де люди можуть розповісти про те, що їх непокоїть, прийшла Хенрику Хартману, засновнику данського театру  C:NTACT.

«Ми тут для того, щоб створити партнерські відносини. Вони потрібні нам, щоб цей проект був не короткочасним і одноразовим. Для нашого театру важливо віднайти про що говорить молодь і зрозуміти як ми можемо їм допомогти».

Сергій Макаренко, актор Театру Сучасного Діалогу, вважає: люди, які займаються активною діяльністю, менше нарікають на життя. На його думку, виїзд молоді за кордон не вирішить проблем, що існують в Україні:

«У 2014 році, у пісні Сергія Жадана та гурту “Собаки у космосі” були слова, що пояснили мені, чому я маю залишатися тут: “Я залишаюсь прогрівати будинки, щоби вам було куди повертатись”. Бо коли там, за кордоном, щось піде не так, ви повертаєтесь додому».

Нагадаємо, що ЗМІСТ уже розповідав про те, що місцевий Театр Сучасного Діалогу спільно з данським театром C:NTACT, планують поставити виставу про корупцію в Полтаві.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 11 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація