Стало відомо, що міська влада планує оновити дизайн сайту Полтавської міської ради. ЗМІСТ розповідає, навіщо це потрібно і який вигляд мають ресурси інших муніципалітетів.

Сайт Полтавської міської ради почав діяти ще у 2010 році, але зовнішній вигляд веб-порталу мало змінився з того часу. У роботі сайту визначають низку проблем: незручності в користуванні, складну мову публікацій, відсутність мобільної версії та застарілість дизайну.

Спеціалісти з «Beetroot Academy» – шведсько-української ІТ-школи розповідають, яким повинен бути головний веб-портал нашого міста:

«Сайт державної установи має бути простим і зрозумілим, а головне: зручним для людей різного віку. Велике значення має візуальна ієрархія і розмір шрифту: 16-18 пікселів. Це важливо для різних форм, адже літні люди й ті, що мають проблеми з зором, не зможуть нормально користуватися сайтом, де все написано дрібним шрифтом».

Але дрібний шрифт не остання проблема сайту. Більшість текстів ресурсу написані складною, незрозумілою мовою для більшості громадян. В «Beetroot Academy» ще пов’язують з жорсткими обмеженнями журналістів у своїй роботі, встановлення чітких правил і умов написання публікацій.

Фахівці з ІТ-школи впевнені, що дизайн сайту має бути простим, і водночас лаконічним. Так, чим більш зрозумілим на інтуїтивному рівні буде інтерфейс, тим краще. Зараз людям важливо якнайшвидше діставати інформацію – у кілька кліків. Не менш важливим буде адаптування сайту під різні браузери та мобільні пристрої.

Деякі сайти українських міських рад вже давно оновилися, тому ЗМІСТ пропонує переглянути, як в інших регіонах вирішувалося питання головного ресурсу міста: 

Львів

Перше, що помічаєш, заходячи на сайт – зручний інтерфейс, якісні ілюстрації та чітке розмежування «важливого» від «менш важливого». На головній сторінці є статистика по розповсюдженню COVID-19, що оновлюється кожної пів години. І хоча верхня панель сайту нагромаджена великою кількістю посилань та рубрик, пошук на сайті працює справно.

Окремої уваги заслуговує два розділи: «Візуалізації» та «Геопортал міста Львів». У першому ми знайдемо ілюстрації до запобігання хвороб, протоколів діяльності музеїв, парків, закладів громадського харчування тощо. Потрібні наочні зображення стануть в пригоді не лише відповідальним львів’янам, а й приватним власникам, що розміщують інструкції у себе на підприємствах.

Другий розділ містить в собі низку інтерактивних карт міста. Тут можна переглянути основні принципи розподілення бюджету, місця відпочинку, звернення громадян до місцевої влади, місце розташування закладів освіти та навіть старі карти міста.

Суми

На сайті Сумської міської ради також спостерігаємо розподілення на «головні» новини, анонси та інформаційні банери. Цікаво, що міські анонси розміщені на головній сторінці та займають одне з центральних місць на сторінці. Наразі доступні лише культурно-мистецькі та просвітницькі виступи, але інформація про них досить повна: тема зустрічі, дата та місце проведення.

Гортаючи сторінку порталу, меню «опускається» та зостається видимим в будь-якому разі. Це спрощує та значно пришвидшує переміщення по сайту.

Новини тут написані лаконічно та зрозуміло, хоча замалий шрифт змушує читача напружувати зір під час перегляду. З плюсів, є навігація між публікаціями. Так, можна перемикатися з однієї новини на іншу, не повертаючись на головну сторінку.

 Харків

Сайт Харківської міської ради – класичний сайт державної установи з одним головним завданням – доносити інформацію. На головній сторінці ми бачимо лише необхідні розділи, а новини на сайті поділені на традиційні категорії (освіта, медицина, суспільство, спорт тощо). Меню веб-порталу трохи замале – розміщується не по всій площині та виглядає дивно.

З виваженої кольорової гами виділяються строкаті банери, що знаходяться у лівій частині сторінки. Вони не читаються та занадто відволікають, розсіюють увагу.  

Для харків’ян є декілька корисних розділів, наприклад «Петиції» та «Громадське обговорення». У першому подано список активних петицій зі зручною навігацією (можна подивитися які звернення вже отримали відповіді, які знаходяться на розгляді й скільки). Громадські обговорення створені з тією ж метою – отримання фідбеку від свідомих громадян, хоча понад рік не оновлювалися.

Одеса 

Головна сторінка сайту вражає своїм насиченим, дещо дратівливим червоним кольором. Цікаво, що до 2019 року дизайн сайту був виконаний в нейтральних, коричневих відтінках. Через колір головна сторінка виглядає трохи перевантаженою.  Так, якщо користувач хоче знайти щось конкретне, йому доведеться звернутися до пошуку.

На сайті добре зроблене підменю – найважливіші посилання доповнюються картинками, що відразу привертає увагу відвідувачів сайту до посилання. З мінусів оформлення – червоно-зелений банер з номером гарячої лінії по коронавірусу, що дублює інформацію з попереднього оголошення щодо цього.

Однією з відмінних ознак сайту Одеської міської ради є великий розділ «Одеса – моє місто». Тут міститься велика кількість рубрик про історію, міську символіку та почесних громадян. Є окремий підрозділ для туристів, посилання на пам’ятки, готелі, ресторани, театри, музеї Одеси тощо.

Вінниця 

Заходячи на сайт помічаєш, що сайт погано оптимізований: банер не відображається, а самі сторінки довго оновлюється.

Сайт Вінницької міської ради дещо схожий на попередній, але з більш організованою інформацією. Так, замість шести головних розділів, на головну винесено лише чотири. У правій панелі сайту одним з перших розташовано посилання на петиції, де жителі міста можуть навіть обрати особу, якій хочуть надіслати своє звернення.

З менш помітних, але цікавих розділів – «Статистика черги» та «Мапа міста». За першим посиланням ми потрапляємо на сторінку, де містяться поновлювальна інформація про динаміку руху черги у міському центрі адміністративних послуг. «Мапа міста» зроблена за тим принципом, що і Львівська: на інтерактивній карті можемо дізнатися про звернення громадян, розподілення бюджету тощо.

Київ

Сайт Київської міської ради має дуже виважений, мінімалістський стиль. На головній сторінці приємно знаходитися, зручний інтерфейс та гарна анімація спливаючих вікон вигідно вирізняє столичний сайт поміж багатьох регіональних порталів адміністрації. Не дивно, що для покращення сайту є навіть спеціальна пошта, куди охочі можуть надіслати свої повідомлення щодо покращення веб-порталу.

На головній сторінці після найактуальніших подій розміщенні декілька блоків з новинами, анонсами, оголошеннями, рішеннями та розпорядженнями тощо. Над новими публікаціями з’являється спеціальна позначка, що дуже зручно для постійних користувачів сайту.

Між новинами працює навігація, а з правої сторони на сторінці до кожного повідомлення дібрані схожі за темою новини та відповідні теги. Більшість матеріалів на сайті написані дуже лаконічно, нерідко з посиланнями на інші соціальні мережі Київської міської ради.

Loading...