Ціна безпеки. Суд скасував штраф для начальника УЖКГ міста за ігнорування вимог поліції

Автор: Анна Єгорова, 31 жовтня, 09:30

Фото: Сергій Сінельник, начальник Управління ЖКГ


Ще в червні Октябрський райсуд визнав Сергія Сінельника винним у тому, що він не виконав вимоги припису Управління патрульної поліції щодо ремонтів аварійних доріг і встановлення дорожніх знаків. А от апеляційний суд області вчора, 30 жовтня, провадження закрив, оскільки складу адмінправопорушення не виявив – повідомила прес-секретар суду.

Згідно з постановою першої інстанції, Сергій Сінельник скоїв правопорушення за статтею 188-28 КУпАП – Невиконання законних вимог посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції.  

«17 травня 2017 року старшим інспектором сектору БДР УПП у м.Полтаві складено протокол про адміністративне правопорушення відносно особи (Сергія Сінельника), який працюючи на посаді начальника Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Полтавської міської ради не організував, не забезпечив та не проконтролював Вимогу (припис) №20 від 16 березня 2017 року, видану УПП у м. Полтаві щодо ремонту дорожнього покриття, розробки схем ОДР, організації та встановлення дорожніх знаків на Київському, Харківському Шосе, вулицях Половки та Курчатова у м.Полтаві», – йдеться в постанові Октябрського райсуду.

За це суддя Ірина Блажко зобов'язала посадовця сплатити штраф у 225 гривень, а також компенсувати судовий збір – 320 гривень. Сам посадовець на засідання не з'явився, однак постанову оскаржив.

У другій інстанції суддя Ліліана Нізельковська розглядала справу теж без участі начальника Управління: Сергій Сінельник написав відповідну заяву. Не знайшовши складу злочину, постанову першої інстанції скасували. 

Суть самого скасованого припису, як пояснила прес-офіцер Управління патрульної поліції Полтави Наталія Ширіпова, полягала в тому, що інспектор відділу БДР під час обстеження вулиць Київське, Харківське шосе, Половки та Зіньківська встановив порушення ст. 9, 12, 24 ЗУ «Про дорожній рух», підпункти 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану». На вказаних ділянках на проїзних частинах інспектували вибоїни від 7 сантиметрів до 24-х см і деформації у вигляді напливів, тріщин. Це створює загрози для безпеки руху під час наїзду на згадані перешкоди чи їх об'їзду, тому в таких ситуаціях на звернення поліції має реагувати профільне управління. 

Тільки от направлена Вимога та строки виконання були проігноровані; так протокол про невиконання припису опинився в суді. За словами прес-офіцера патрульних, у більшості випадків такі справи суди закривають.

До слова, у березні в інспекції поліції взяли участь і журналісти Полтавського Громадського ТБ, і як наслідок у мережі з'явився сюжет, який показує, що стан доріг катастрофічний. Вочевидь, домогтися від УЖКГ виконання своїх прямих обов'язків мало ймовірно навіть у судовому порядку.

 

Опублікована: 31 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація