289409701_541651854287258_1017817241406287195_n

18 червня на полі бою на Херсонщині загинув засновник молодіжної організації «Поклик Яру». 24 лютого без вагань він взяв до рук зброю та долучився до війська.

Про це повідомив друг воїна Едуард Крутько:

«Він жив ідеалами, і духом Холодного Яру, достойний син землі героїв Холодноярців. Гинуть найкращі, унікальні люди, які могли б розбудувати Україну! У пам'ять, про подвиг Павла, і усіх кого вбили росіяни, відмовтеся від всього що несе культуру, цінності тієї чорної землі і їх проклятого населення. Змініть хоч щось, захистіть свою свідомість від впливу рускава міра.Нещодавно надсилав турнікети для нього і побратимів, побажав здоров'я і щоб не знадобились».

Павло Добротворський закінчив Лубенський лісотехнічний коледж. Після закінчення коледжу навчався на вчителя історії України, за що й мав позивний «Історик».

Друзям воїн розповідав, що має мрію – створити місце, де зможе виховувати свідому та патріотичну молодь. Тому протягом багатьох років займався національно-патріотичним вихованням молоді. У 2020 році заснував «Поклик Яру», де протягом року проводив літні дитячі табори та патріотичні заходи.

«Історик» разом з однодумцями придбали територію в Холодному Яру, де збудували місце для проведення літнього дитячого табору. Як зазначав Павло, Холодний Яр – символічна та потужна історична місцевість. Про неї писав Тарас Шевченко, там Максим Залізняк очолив гайдамацьке повстання.

Там відбулися знакові бої холодноярців УНР проти більшовиків. Саме ці події описав Юрій Горліс-Горський у своєму романі «Холодний Яр». Ця книга була символічною для «Історика» та надихнула на популяризацію Холодного Яру та подальшу боротьбу за Україну.

В одному з останніх дописів Павло Добротворський написав:

«Це війна. І на ній будуть вмирати. І, може, я теж помру. Проте я психологічно готовий прийняти смерть і хочу, щоб я не мав страху в цей момент. Щоб кацап не бачив, як я боюсь. У загальній історії держави я – тільки елемент, як і всі ми. І загибель зараз – це честь. Ми станемо прикладами для наступних. Як для нас зараз холодноярці. Я можу загинути і все. Як і ти, і наші батьки. В бою або під завалами знищених будівель. Проте зараз, поки живий – борись і вчись. Бляха, все, як і казав Горський. Для коня того, хто стане на моє місце, і нічого під сонцем не зміниться».

Павло Добротворський в Холодному Яру під час проведення дитячого табору / Фото з фейсбука Павла Добротворського
Loading...