ДБР VS Порошенко: правоохоронці перевірять суму виплат 25 суддям із Полтавщини

Автор: Максим Самойдюк, 11 вересня, 13:10

Фото: ДБР отримало доступ до документації полтавської судової адміністрації (фото - poltava.to)


Державне бюро розслідування підозрює колишнього Президента у зловживанні владою та втручання в діяльність судових органів. Для перевірки детективи отримали доступ до виплат 25 суддів з Полтавської області.

2 вересня 2019 року Печерський райсуд Києва виніс ухвалу щодо надання доступу детективам ДБР до документації Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області.

Правоохоронців цікавить розмір нарахованої та виплаченої винагороди 25 суддів (прізвища не вказані). Розслідування здійснюється з липня цього року й фігурує у ньому колишній Президент України Петро Порошенко.

Так, за версією слідства, Петро Порошенко затягував з призначенням судів всупереч чинному законодавству. Таким чином, не призначені судді без повноважень отримували заробітну плату, проте не могли здійснювати судочинство. А значить, отримували кошти з бюджету безпідставно.

Приклад з Ларисою Гольник. У 2015 році в неї завершився термін повноважень, проте Вища рада правосуддя направила подання на ім’я Президента, аби той призначив її безстроково, проте Петро Порошенко не зробив це у передбачений законодавством термін.

Таким чином, суддя отримує винагороди з бюджету, але не має змогу здійснювати правосуддя. Тобто, держава фактично витрачає кошти в нікуди. Загалом таких суддів по країні було (частина й досі є) понад 100 й на їх винагороди пішло, за даними слідства, загалом приблизно 388 млн грн.

Зауважимо, що провадження відкрито за заявою Андрія Портнова – керівника з питань судоустрою в адміністрації Президента Віктора Януковича.

АПД. По даті призначення суддів (відповідні укази опубліковані на сайті Президента) ми визначили частину тих, чий розмір винагороди перевірятиме ДБР. Отже:

Ольга Сайко (Пирятинський райсуд);

Олександр Коновод (Хорольский райсуд);

Володимир Страрокожко (Хорольский райсуд);

Тетяна Мороз (Кобеляцький райсуд);

Наталія Мурашова (Крюківський райсуд);

Дмитро Сиволап (Шишацький райсуд).

Опублікована: 11 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація