20210222-img_8474-copy

«Полтававодоканал», «Полтавапаливо» та «Полтаватеплоенерго» планують передати з управління Полтавської облдержадміністрації до обласної ради. Схоже очікує на усі обласні комунальні підприємства.

Про це відомо із засідання бюджетної комісії Полтавської обласної ради від 8 квітня.

Депутати рекомендували ухвалити рішення про передачу управління, бо вважають, що так можна покращити ситуацію на підприємствах.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький каже, що це один з кроків підготовки до продовження децентралізації. У межах нового етапу в обласних радах мають з’явитися виконавчі комітети, що стануть реальним інструментом для управління майном, підприємствами тощо. Завдяки цьому обласній раді не доведеться віддавати в управління Полтавській ОДА якісь питання.

Закон про створення виконкомі мають ухвалити у другому читанні. Через це деякі депутати під час обговорення були проти передачу в управління облраді підприємств. Як пише «Децентралізація», коли закон ухвалять повністю, то на рівні областей і районів з’явиться реальне самоврядування.

Також відмовляться від обласних і реайонних адміністрацій:

«Державу у районах та областях представлятимуть префекти. Головна їхня функція – слідкувати, щоб органи місцевого самоврядування дотримувалися законів та Конституції України, і швидко реагувати на порушення», – повідомляють на ресурсі «Децентралізація».

Прийняття в управління підприємств – одна з можливостей нової «хвилі» децентралізації на Полтавщині.

Loading...