День матері. Політики та чиновники з «золотими» матерями

Автор: Максим Самойдюк, 13 травня, 10:15

Фото: Політики та чиновники з «золотими» матерями


У неділю, 12 травня, Україна відзначала свято Дня матері. ЗМІСТ вирішив загадати мам місцевих політиків, які мають статки більше звичного.

В українських реаліях мати чиновника чи політика – це не тільки опора, радник і людина, яка любитиме завжди. Іноді це й фінансовий гаманець людина, на яку записують майно, гроші та бізнес, щоб не «світити» в декларації або уникнути арешту матеріальних активів.

Ми вирішили скласти свою п’ятірку найуспішніших матерів полтавських можновладців, покладаючись на їхні декларації.

Олександр Мамай

Мати колишнього міського голови Тамара Мамай за минулий рік отримала 21 тис. 504 грн пенсії (1 тис. 792 грн на місяць). Проте субсидії їй, скоріше за все, не побачити, адже її статки становлять 3 млн 680 тис. грн і 870 тис. доларів.

Також Тамара Артемівна має квартиру (47,6 «квадратів»), земельну ділянку (1 тис. 489 «квадратів») і нежитлове приміщення (911 «квадратів») по вулиці Кагамлика. Сам Олександр Федорович, згідно з декларацією, не має нежитлового майна.

Ліліана Бєлашова

Депутатка міськради від партії «Совість України» Ліліана Бєлашова не вказує свою матір у декларації, адже живуть вони окремо. Тому ми не знаємо про статки, але знаємо про бізнес мати політика.

Мати Ліліани Іванівни звати Дарина Злидар (це відомо з реєстру Нацбанку України). Родині Ліліани Бєлашової спільно з державою належить банк «Український капітал». Дарина Злидар має частку в банку (1,5%).

Крім цього, мати спільно з донькою володіє ТОВ «Компанія «Декапол». Також Дарина Йосіпівна є співвласником ТОВ «Салон «Люкс». Цього підприємства немає в декларації депутатки. Інша частина підприємства належить ТОВ «Укрінвест групп» на якому працює Сергій Бєлашов – чоловік Ліліани.

Сама Ліліана Бєлашова працює на ТОВ «НВП «Укргазінвест», 38% якого належить Дарині Злидар. Тож мати для депутатки – це ще й роботодавець.

Костянтин Іщейкін

Теща – друга мати. Родині народного депутата від «БПП» Костянтину Іщейкіну гріх жалітись. Його теща Віра Кальник – вдова екс-міського голови Анатолія Кукоби. Лише за останні три роки вона подарувала своїй доньці Юлії майже 9 млн грн. Це відомо з попередніх декларацій нардепа.

Та про зятя Віра Пантелеймонівна також не забуває. Із 2017 року нардеп має від тещі Mercedes-Bens S500.

Проте й нардеп не забуває піклуватись про тещу. За даними «Наші гроші», в 2008 він придбав нерухомість у Болгарії за 40 тис. євро, але в 2014 році продав тещі за 25 тис. доларів, що значно менше ринкової вартості.

Володимир Садовий

Головний податківець області Володимир Садовий також навряд чи жаліється на тещу. Ніна Охрименко в 2014 році виписала йому довіреність на користування квартирою (155 «квадратів») у Полтаві. Згідно з довідки прав на нерухоме майно, мова йде про новобудову на Майдані Незалежності.

Крім цього, теща спільно з дружиною мають земельну ділянку (близько 800 «квадратів»).

Більше того, теща раніше давала родині й авто. Так, дружина податківця їздила на маминому Hyundai Elantra. Проте минулого року подружжя придбало собі BMW X3 і в послугах тещиного авто потреба відпала.

Андрій Пісоцький

Ми не могли зайвий раз не нагадати про вдачу матері вже екс-першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького – Валентини. Нагадаємо, що син переписав на жінку квартиру (260 «квадратів») у новобудові поблизу стадіону. Сталося це на початку березня цього року.

За іронією, ця квартира знаходиться в будинку, що побудувало підприємство, дотичне до Альбера Уварова. Останній, знову таки, за іронією, обвинувачує вже екс-керівництво області (в тому числі й Пісоцького) у вимаганні з нього хабарів.

На цьому наш міні-рейтинг завершується. Проте це не означає, що мами інших політиків обділені увагою чи матеріальним благом. Наприклад, є суддя Олександр Струков, який користується тещиним Nissan X-trail. Також жінка має трішки нерухомості в новобудовах міста, але про «золоту тещу» є окремий матеріал.

Тому рейтинг можна збільшити й до десяти, але не кількість є метою матеріалу. Метою є показати матерів із «завищеною» цінністю. Залишається лише сподіватися, що чиновники щиро допомагають і піклуються про матерів і тещ, а не використовують їх для своєї вигоди.

Інфографіка та обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 13 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація