1GXfuBmc4iappGQB

30 січня в обласній бібліотеці ім. І. Котляревського відбулася презентація проекту для дітей з вадами зору та дислексією «Слухаємо з “Веселка TV”». На захід завітали учні спеціалізованої школи та представники місцевих громадських організацій.

Презентувала проект у Полтаві його очільниця, генеральний директор громадського дитячого інтернет-телебачення і радіо «Веселка TV» Діна Ібрагімова. Всеукраїнський соціальний проект «Слухаємо з “Веселка ТВ”» діє в Україні з 2011 року. Основною його метою є створення аудіокниг для дітей з вадами зору та дислексією, тобто нездатністю оволодіти навичками читання текстів.

Усі твори начитували не професійні актори чи диктори, а діти-переселенці віком від 6 до 15 років. Діні Ібрагімовій свого часу також довелося вимушено переїхати з Луганська, а тому вона на власному досвіді знає, як буває важко адаптуватися в новому середовищі.

«Для дітей дуже корисно відчувати себе корисними для суспільства. На сьогодні відношення до ВПО буває дуже різне і не завжди позитивне. Ми хочемо ще раз довести, що ми не є тягарем для міських громад, що ми можемо стати окрасою міста, що ми можемо працювати, бути корисними і допомагати не тільки собі, а ще й інших», – наголошує Діна Ібрагімова.

Аудіокнига створена за збіркою української письменниці Слави Світової «Жменька слів для доброго настрою». Цінність проекту в тому, що книга сучасна, написана українською мовою і ще не начитувалася на аудіоносії. Окрім голосу на записах звучить музика та різноманітні звуки, які допомагають точніше відтворити атмосферу.

Станом на сьогодні створено 20 аудіо творів, які записали на флеш-накопичувачі. Загальний тираж становить 300 примірників. Усі вони будуть безкоштовно розповсюджуватися серед визначеної аудиторії.

Лариса Козка прийшла на презентацію зі своїми вихованцями, учнями спеціалізованої школи №40. Вчителька розповідає, що вони постійно шукають нові можливості для розвитку. До цього з проектом вони були не знайомі, але формат їх зацікавив. Семикласниця Лєра говорить, що особисто їй дуже сподобалося те, що тексти читають діти. 

Голова Полтавського осередку ВГО «Генерація успішної дії» і за сумісництвом мама Марина Бабець вдячна організаторам за такий проект і зазначає, що він корисний і для батьків, які мають дітей з інвалідністю або самі мають інвалідність по зору.

«Ми маємо потребу в тому, щоб розвивати дітей. Звичайно, багато в інтернеті є аудіокнижок, але більшість з них російською мовою. Тому потреба в книгах українською мовою, звичайно, існує. А ще було доведено, що текст для дітей, озвучений дітьми, позитивно впливає на мозок», – зазначає Марина Бабець.

Наприкінці зустрічі Діна Ібрагімова подарувала всім дітям флеш-накопичувачі з аудіокнигою. 20 лютого вона буде доступна на Ютуб каналі «Веселка TV». Також її поширюватимуть на радіо.

Loading...