До атласу для інвесторів потрапили 2 вуглеводні перспективні ділянки на Полтавщині

Автор: Анастасія Добряк, 13 лютого, 17:30

Фото: Роман Опімах на нараді в ОДА


У Полтавській області є дві перспективні ділянки, які внесли до атласу, яким користуються потенційні інвестори.

Йдеться про Оболонську площу, що розташована у Семенівському районі та Писарівську 2 площу у Великобагачанському та Решетилівському районі. Інвестиційний атлас надрокористувача презентували 13 лютого у Полтавській ОДА Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та Голова Держслужби геології Роман Опімах.

Як зазначив Олексій Гончарук на робочій нараді, Полтавщина є одним з небагатьох регіонів з таким потужним нафтогазовим потенціалом та видобутком, тому важливо запрошувати сюди інвесторів:

«Наш основний меседж інвесторам – не бійтеся. Якщо є інвестори, які готові прийти та працювати, то ласкаво просимо. […] Кожен інвестор, який готовий інвестувати у видобування в атласі може знайти інформацію про родовища. Зараз у атласі їх не так багато, як хотілося б. Якщо говорити про Полтавщину, це 2 нафтогазоносні ділянки».

Дійсно, вуглеводневий видобувний потенціал Полтавщина має сильний. Тільки у 2019 році у регіоні видобули від загальнодержавного показника 43% природного газу, 62% газового конденсаті та 11% нафти.

Інфографіка про родовище

Наразі в інвестиційному атласі, у розділі вуглеводної сировини відображено 2 полтавських ділянки. Це Оболонська площа розміром 496 кв. км. Ресурс родовища оцінюють у 58, 5 млрд куб м. нафти, природного газу та газового конденсату. Також це Писарівська 2 площа розміром 221 кв. м. Там можна видобувати нафту і природний газ. Її потенціал наразі не оцінили.

Інфографіка

За словами Романа Опімаха, інвестиційний атлас включає інформацію про більш ніж 100 ділянок. Для зручності інвесторів, в атласі до кожного об’єкта прикріплена інформація із загальним описом ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. Крім того, усі бажаючі, можуть ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон або номінувати іншу ділянку на аукціон:

«Можна отримати доступ до ділянки, якщо її вибрати та ініціювати шляхом винесення на аукціон. І для чинних користувачів надр є позитивні зсуви. Ми зараз рухаємося у напрямку запуску кабінету електронного користувача.[…] Електронні аукціони можуть когось лякати, але все прозоро, все стандартизовано».

Скрин з наради

Ознайомитися з інвестиційним атласом можна за посиланням.

Інфографіка

Опублікована: 13 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація