До голодування адвокатки Небесної Сотні з Полтави Євгенії Закревської приєдналися восьмеро волонтерів та активістів Майдану

Автор: Аліса Куценко, 27 листопада, 10:12

Фото: Євгенія Закревська (Джерело – novynarnia.com)


Вони вимагають як найшвидшого прийняття Верховною радою поправки до закону про ДБР, яка дозволить слідчим у справах Майдану з Генпрокуратури перевестись у ДБР і продовжити розслідування.

Як повідомляє видання «Інсайдер», стільки людей підтримали правчиню станом на вівторок, 26 листопада. Так, першими до неї ще 22 листопада приєдналися активісти з Мукачева – Микола Королович і Михайло Шекета. Кажуть, що весь цей час підтримують зв’язок з адвокаткою.

Наступним 25 листопада оголосив про голодування ветеран АТО і поет Максим Музика. Він написав про це у Фейсбук:

«Не знаю як вам, але мені соромно їсти, доки Евгения Закревская голодує з вимогами щодо розблокування розслідування справ Майдану».

У той же день про голодування оголосили координатор волонтерської програми партії «Голос» Микола Виговський, а також учасниця Майдану та громадська діячка Любомира Кеплер. Вчора до них приєдналися волонтер Олексій Цимбалюк та колега Закревської Марина Ліліченко – ще одна адвокатка родин Небесної Сотні:

«Для мене критичним був п’ятиденний строк голодування Жені. Я розумію, що це дуже серйозний термін голодування, і на цьому етапі організм заходить у кризу. Для мене це було межею – 5 днів голодує Євгенія, і ніхто не реагує. Тому на шостий день я приєдналась до голодування. Не заради них (нардепів, – прим.ред.), я не вірю в їх реакцію, а заради привернення уваги до їх бездіяльності».

Вчора Євгенія Закревська повідомила, що втратила 4,2 кг з початку голодування, і що до голодування приєдналася Марія Квятковська – дружина вбитого 20 лютого на Майдані киянина Володимира Мельничука, та Андрій – потерпілий з епізоду 30-го листопада (побиття студентів).

Тим часом по мережі ширяться флешмоби на підтримку адвокатки – колеги та небайдужі фотографують пляшку з водою, що символізує «їжу» Закревської наразі, тегають друзів та пишуть вимоги до нардепів зібратися на позачергове засідання Верховної ради.

Нагадаємо, раніше ЗМІСТ писав, що Євгенія Закревська оголосила про голодування ввечері в четвер, 21 листопада, в ефірі ток-шоу «Право на владу». Вона вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради та прийняття закону про ДБР з урахуванням правки, яка розблокує розслідування справ Майдану. Скликати засідання можуть 150 депутатів, або Президент.

Опублікована: 27 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація