До кінця року в Полтаві має запрацювати система електронного документообігу

Автор: Вікторія Баберя, 16 січня, 12:47

Фото: До кінця року в Полтаві має запрацювати система електронного документообігу (Джерело - zib.com.ua)


Наразі вже є розроблена програма впровадження системи електронного документообігу (СЕД), якою займався відділ технічних засобів. Її повинні затвердити депутати на черговій сесії міськради, а впровадити ти – до кінця 2019 року.

Як зазначив начальник профільного відділу Олексій Бурлака, із 2 січня 2019 року систему електронного документообігу вже ввели в експлуатацію у виконкомі Полтавської міськради. Посадовці перейшли на «Megapolis.DocNet», яку розробила київська IT-компанія. Надалі, спираючись на її реалізацію, планується розширення програми на усі виконавчі органи. Проте, наразі говорити про дієвість системи ще зарано:

«Поки що показує себе лише з кращого боку. Звичайно, необхідно ще доопрацювання. До кінця року вже мають запровадити. Тоді й побачимо перші результати. Зокрема, чи вдалося прискорити процес виконання завдань, чи не вдалося».

Згідно з проектом рішення, впровадження СЕД відбуватиметься протягом 2019-2020 років та обсяг її фінансування на два роки складе 1 млн 376 тис. грн.

Фінансування програми

Метою провадження СЕД є автоматизація та оптимізація окремих етапів та процесів діловодства і документообігу із застосуванням електронного підпису у відповідності з сучасними вимогами законодавства.

Серед найголовніших завдань, які має вирішити впрадження виділяють:

Завдання

Щодо ризиків та проблем впровадження системи, то Олексій Бурлака зазначає, що вони мінімальні:

«Ми не перші впроваджуємо систему електронного документообігу Megapolis. Реалізація відбувається в рамках державної програми інформатизації та електронного врядування. Тож ризики мінімальні. На практиці виконкому проблем ніяких немає».

Загалом же, серед основних заходів по впровадженню СЕД, є закупівля технічних засобів для реалізації електронного документообігу та придбання ліцензій на право використання даної системи в Полтавській міській раді та її виконавчих органах (140 ліцензій). А також її подальший супровід.

Заходи

При успішному впровадженні системи електронного документообігу, розробники програми гарантують ряд переваг. Перш за все, це виконавча дисципліна співробітників, контроль за інформацією та швидкість її передачі, суттєве скорочення витрат на копіювання.

Начальник відділу технічних засобів та програмного забезпечення Олексій Бурлака також додав, що дана система «Megapolis.DocNet» успішно впроваджена та активно працює в Кабміні, Службі безпеки України, Київській міській раді та адміністрації, Запорізькій міській раді тощо.

Опублікована: 16 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація