photo_2022-09-16_12-34-18

Батальйон імені Джохара Дудаєва в співпраці ЗСУ звільняли Ізюм та село Мала Комишеваха.

Батальйон добровольців складається у більшості з військових, які брали участь у двох чеченських війнах. З 2014 року чеченські батальйони імені Джохара Дудаєва та імені Шейха Мансура стали на захист України.

Вони стали учасниками контрнаступу й вибивали спільно з ЗСУ російських окупантів з Харківщини. Зараз в Ізюмі відбуваються стабілізаційні заходи, які проводять Збройні сили, Служба безпеки України та інші правоохоронні органи.

Батальйон імені Джохара Дудаєва – добровольчий військовий підрозділ, що бере участь у конфлікті на сході України. Складається переважно з чеченців, що вимушені були покинути свою батьківщину та проживають у країнах Західної Європи.

Також у складі батальйону воюють українці, росіяни, інгуші, азербайджанці, татари та представники інших народів. Названий на честь Джохара Дудаєва, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія.

Також  системі ЗСУ створили Батальйон особливого призначення збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ), що діятиме у складі Іноземного легіону. Про це розповів речник батальйону імені Шейха Мансура Іслам Белокієв.

Очолив батальйон колишній боєць добровольчого батальйону імені шейха Мансура, полковник Хаджимурад Зумсо. Головнокомандувач збройних сил ЧРІ, прем'єр-міністра уряду у вигнанні Ахмед Закаєв каже, що воїни батальйону – беруть участь в історичній події – відродженні збройних сил ЧРІ.

За своє життя Джохар Дудаєв пройшов шлях від хлопця, який мріяв злетіти в небо, до лідера чеченського визвольного руху та головнокомандувача в Першій російсько-чеченській війні. Не всі полтавці знають, що ворог російського імперського режиму Джохар Дудаєв із 1985 по 1987 рік жив у Полтаві й працював на посаді начальника штабу 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної дивізії.

Пам’ять про генерал-майора авіації Дудаєва в місті жодним чином не увіковічена. Лише в 2016-2017 роках на його честь хотіли перейменувати вулицю Червонофлотську, але цього не сталося через спротив місцевої влади.

Єдине, що нагадує про життя й діяльність першого президента Республіки Ічкерія, – особисті речі в полтавському музеї важкої бомбардувальної авіації. А також спогади товаришів по службі, які й уявити не могли, що їхній командир і товариш стане провідником чеченського народу. ЗМІСТ розповідав, як Джохар Мусаєвич Дудаєв прожив два спокійних роки в Полтаві та що про нього пам’ятають його сучасники.

Loading...