Док, ти потрібен. Полтавських лікарів запрошують реєструватися в мобільному застосунку

Автор: Анастасія Добряк, 14 липня, 14:21

Фото: Полтавських лікарів запрошують реєструватися в мобільному застосунку


У травні 2019 року почав працювати мобільний застосунок «Докрадар» для виклику медичного спеціаліста, який в три кліки визначає місцезнаходження пацієнта.

Майже за два місяці функціонування його завантажили більше 2 тисяч користувачів. В.о директора «Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України» Максим Циганок говорить, що наразі не можна чітко вирахувати скільки лікарів і клієнтів ним користуються, бо є тільки загальна цифра.

Схема роботи «Докрадару» доволі проста: клієнт завантажує застосунок, ставить місце розташування, обирає послугу і домовляється з необхідним йому лікарем. Для медиків це теж вигідно, адже враховуються лише їхні особисті вміння та навички без прив’язки до місця роботи. Про оплату послуг також домовляються з клієнтом.

Максим Циганок розповів, що попри популістичні політичні гасла є зрозумілим, що безкоштовної медицини немає навіть у найрозвиненіших країнах. Єдине, що в застосунку не можна перевірити – це рівень кваліфікації медичного працівника:

«Із шахрайством ми стикаємося у різних сферах. Наразі працюємо над можливістю скорочення таких шахрайських дій у системі. Робимо ставку на зворотній зв'язок від клієнта. Тобто, самі клієнти можуть поскаржитися на недоброчесного лікаря. Цю скаргу обробляють адміністратори і якщо невдоволення аргументоване – видаляємо такого спеціаліста з бази».

Над застосунком експерти пропрацювали майже рік. Тепер же він знаходиться на стадії заповнюваності клієнтською та лікарською базами, і поки що взагалі немає пропозицій від фахівців із Полтави чи області. Максим Циганок вважає, що додаток цілком показує дію медреформи, яка наполягає на свободі лікаря і розкриває перед ним більше можливостей.

Метою «Докрадару» є швидкий виклик необхідного спеціалісту прямо до себе додому, бо інколи дочекатися бригаду швидкої допомоги видається нереальним через велику відстань або затори. Викликати можна спеціаліста у різних медичних сферах (навіть ветеринара), або можна знайти лікаря, який може надати довідку за різною вимогою. Сервіс «Потрібна довідка» у застосунку позначено як окремий розділ у головному меню. До прикладу, тут можна обрати необхідність довідки для керування транспортом, володіння зброєю, або задля звільнення студента/учня від навчальних занять тощо. Тоді після огляду лікарем  і виконання усіх необхідних процедур можна отримати документ.

Розробники роблять акцент на функції «Екстрений виклик», адже завдяки цьому сервісу можна оперативно знайти найближчого до місця події рятівника, патрульного поліцейського або лікаря, аби отримати першу домедичну або медичну допомогу.

Такі функції дуже важливі у перші хвилини після ДТП, при надзвичайних явищах тощо. Зручність «Екстреного виклику» насамперед у тому, що людина може викликати спеціаліста за 3 кліка, а визначення місцерозташування забезпечується завдяки GPS.

Скріншот додаткуСкріншот додаткуСкріншот додатку
Скріншот додаткуСкріншот додаткуСкріншот додатку

 Як розповів Максим Циганок, за допомогою застосунка також налагоджують зв’язок зі службами швидкої допомоги, поліцією та службами ДСНС:

«Ці служби цікавляться "Докрадаром" завдяки його функціональності. Тобто застосунок є певним джерелом інформації, де відображається місцерозташування клієнта, який потребує екстренного реагування служб і швидкої допомоги».

Клієнт може завантажити застосунок тут, а спеціаліст – за цим посиланням

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 14 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація