Донорство, бюджет і рейдери. Про що говорили на апаратній нараді в ОДА

Автор: Каріна Тютюнник, 13 листопада, 17:00

Фото: У приміщенні ОДА відбулася щотижнева апаратна нарада


Про розвиток в області донорства, охоплення громадян програмою «Доступні ліки», роботу антирейдерського аграрного штабу та формування обласного бюджету-2018 говорили сьогодні, 13 листопада, на щотижневій апаратній нараді під головуванням Валерія Головка.

  1. Донорство: жителі області здають менше крові, ніж потрібно, але більше, ніж інші

Першим питанням наради став розвиток донорства на Полтавщині. За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, кількість донорів в області поступово збільшується:

«Зокрема, за 10 місяців цього року до справи долучилися 11172 людей. За весь 2016 рік цифра склала 13542 чоловіки».

Віктор Лисак

До здачі крові та плазми в області щодня долучаються 89 чоловік. Частина з них отримує відшкодування в розмірі 16 грн за 100 мл крові. Всього на Полтавщині заготовили по 6,1 мл крові на одного мешканця. Всеукраїнський показник становить 5,6 мл. Хоча нормативні документи передбачають 12 мл крові на одного мешканця.

3130 мешканців Полтавщини мають статус почесного донора України, здавши понад 40 разових доз крові чи 60 – плазми.

Найактивніше кров здають у Лубенському (92,3%), Кременчуцькому районах (87,6%) та в Полтаві (76,5%).

Найгірша ситуація, за даними Департаменту охорони здоров’я, у Диканському (6%), Карлівському (14,3%) та Семенівському (18,8%).

Донорську кров, зібрану на Полтавщині, використовують як на потреби місцевих пацієнтів, так і відправляють до шпиталів, де лікуються бійці АТО.

  1. Більше «доступних ліків»

Говорили й про реалізацію програми «Доступні ліки». Тільки за минулий тиждень кількість виданих в рамках неї медпрепаратів збільшилася на 42%.

«Зараз програмою «Доступні ліки» на Полтавщині охоплено 235 тисяч чоловік. Тоді як ще 2 тижні тому показник становив трохи менше 200 тисяч», – наводить останні дані Віктор Лисак.

Такий результат, говорить посадовець, досягнутий завдяки щоденному моніторингу аптечних пунктів на наявність медичних препаратів, які можна безкоштовно отримати за умовами програми. 

  1. Затишшя ситуації з рейдерським захопленням

Йшлося на апаратній нараді й про роботу обласного антирейдерського штабу. Після подій на початку листопада, коли певні особи намагалися змінити власників агрофірми «Оржицька», нині штаб працює у звичному режимі.

«6 листопада приватний нотаріус із Дніпропетровщини скасувала власне ж рішення про зміну керівництва агрофірми, тож ситуацію повернули в законне русло», – розповіла в. о. начальника головного теруправління юстиції в області Дар’я Бриндак.

Дар'я Бриндак

Станом на 9 листопада, до штабу особисто звернулися 20 громадян, 27 – зателефонували на «гарячу» лінію. Ще 84 особи завітали до мобільних точок, котрі періодично працюють в районах.

  1. Майбутній бюджет

Важливою темою засідання стало й прийдешнє формування бюджету Полтавської області на 2018 рік. Відтак, голова ОДА наголосив: до цього часу має отримати всі програми розвитку районів.

«Щоб досягти своєчасного фінансування, даю доручення головам всіх РДА до 1 грудня надати мені проекти всіх довгострокових програм. Всі ці документи будемо враховувати при ухваленні видаткової частини обласного бюджету», – наголосив Валерій Головко.

Валерій Головко

У даному випадку, підкреслив очільник ОДА, благоустрій кожного району залежить від ініціативності його голови. Адже чим швидше представники РДА подадуть до облдержадміністрації програми розвитку, тим більше шансів матимуть на повне фінансування проектів.

Крім того, директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко повідомила присутнім, що 22 листопада відбудеться розширена нарада, присвячена відкриттю та діяльності в районах Центрів надання адміністративних послуг. До участі в засіданні запросили представників всіх районів Полтавщини.

За матеріалом прес-служби Полтавської ОДА

Опублікована: 13 листопада 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація