ДТП через ями: як полтавським водіям відшкодувати збитки на ремонт авто

Автор: Віталій Крицький, 14 березня, 12:30

Фото: Провалля на Кагамлика (Джерело - fb-сторінка Геннадія Фетісова)


У вівторок, 12 березня, блогер Геннадій Фетісов у себе на сторінці в мережі facebook розмістив допис, де розповів, як через вибоїни на вулиці Кагамлика було пошкоджено 3 автівки.

За його словами, три автомобілі один за одним розбили свої колеса через ями. Він підкреслив, що жоден водій не викликав патрульну поліцію на місце ДТП:

«Ніхто з водіїв не забажав діяти по закону, викликати поліцію, дорожню організацію або представника УЖКХ, та скласти відповідні протоколи... Усі мовчки почали міняти свої розбиті колеса, звісно, всі збитки ніхто не компенсує».

Яма на Кагамлика (Джерело - fb-сторінка Геннадія Фетісова)

Яма на Кагамлика (Джерело - fb-сторінка Геннадія Фетісова)

Яма на Кагамлика (Джерело - fb-сторінка Геннадія Фетісова)

Прес-офіцер Патрульної поліції Полтавської області Наталія Ширіпова підтвердила, що того дня патрульні зафіксували 3 ДТП по вибоїні на Кагамлика. Поліцейська розповіла, що в подібних випадках водії мають право на відшкодування ремонту авто від балансоутримувача доріг:

«По-перше, водій повинен зупинитися на місці ДТП, якщо через неналежне дорожнє покриття пошкоджено автівку. Потім треба зафіксувати цей факт на фото й відео, з місця не рушати, викликати патрульних поліцейських – вони складуть схему ДТП. І з цими документами водії можуть подавати до суду».

Ширіпова додала, що виклики патрульних на місця ДТП через неналежне дорожнє покриття раніше були неодноразово, але ці справи в судах займали багато часу. Проте були й випадки, коли водії таки перемагали в судових тяганинах, й балансоутримувач дороги відшкодовував потерпілому збитки, зазначила прес-офіцер.

Загалом, за минулий рік патрульні зафіксували 452 виклики про аварійні ділянки дороги, розказала Ширіпова.

Зокрема:

  • 59 протоколів за ч.4 ст.140 КУпАП (Порушення правил, норм і стандартів у разі утримання автомобільних доріг і вулиць. Пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг чи іншого майна);
  • 71 постанову за ч.1-3 ст.140 КУпАП (порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху у процесі утримання автомобільних доріг; неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів).

Юрист Тарас Захаров розказав, що в разі пошкодження авто, водії, які хочуть відшкодування, повинні обов’язково викликати поліцію для оформлення матеріалів про дорожньо-транспортну пригоду:

«Важливим є правильно та повне оформлення документів про ДТП, а саме: фіксування ям на дорожньому покритті, які призвели до пошкодження авто. Після оформлення ДТП власнику авто потрібно оцінити матеріальну шкоду – провести заміну пошкоджених частин».

Потім треба встановити відповідальних за вказану дорогу – зробити запити в Укравтодор. Після цього, підсумував юрист, можна звертатися до суду з позовом про відшкодування збитків.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко розказав, що знає про ДТП на Кагамлика:

«Підрядній організації, яка займається поточним ремонтом, вже відправлена відповідна заявка. Наскільки мені відомо, на Кагамлика прибули спеціалісти. Заасфальтувати яму планують найближчим часом».

Чепурко додав, що вулиця Кагамлика (як і майже всі вулиці міста) включена до Програми розвитку ЖКГ на 2019 рік:

«Я думаю, що в цьому році Кагамлика ми ямково відремонтуємо».

У середу, 13 березня, яму почали латати, повідомив блогер Геннадій Фетісов на своїй сторінці у мережі Facebook.

Як повідомляло ІВ «Полтавщина», у 2017 році підрядна організація «Будгарант – 7» отримала з міського бюджету 53 млн грн на ремонт доріг. Більшу частину з яких підприємство витратило на ремонт вулиць Кагамлика, Серьогіна, Маршала Бірюзова, Соборності, Героїв АТО та Половки.

Зауважимо, «Укравтодор» повідомляв, що відповідальним за якості доріг є місцеві органи влади, яким на відновлення дорожнього покриття виділили бюджет.

Раніше ЗМІСТ провів візуальний вибірковий аудит доріг, які в Полтаві ремонтували минулого року.

Нагадаємо, УЖКГ оголосило тендер на поточний ремонт доріг та тротуарів Полтави майже на 151 мільйон гривень.

Опублікована: 14 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація