Дві релігійні громади у Диканському районі вирішують майбутню підпорядкованість церкви

Автор: Анна Аксюк, 12 лютого, 08:11

Фото: Дві релігійні громади у Диканському районі вирішують майбутню підпорядкованість церкви (Джерело zov-24.livejournal.com)


Громада села Водяна Балка та Великі Будища найближчим часом хочуть вирішити подальший статус місцевих храмів.

Про це розповів Володимир Состін, начальник відділу національності і релігії, планування, обліку та звітності Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА, який був присутній на зборах громади Великі Будища:

«Були збори, обговорення, але громада поки що не перейшла до ПЦУ, питання вирішується.

Є частина громади, яка хоче переходу, є частина громади, яка підтримує місцевого священника.

Настоятель храму, в свою чергу, хоче залишитися в тому канонічному статусі, який уже є».

За його словами, люди говорять, що минулого тижня священник вже проводив збори, але про них знали не всі члени громади і не було можливості проголосувати проти питань, які були на розгляді.

Тоді настоятель запропонував оновити статут у новій редакції з назвою Російська православна церква в Україні, як і передбачає закон, якщо громада лишається в тому ж статусі.

Тому управлінець повідомляє, що в громаді нема одностайності. Але щоб приймати такі рішення, за статутом у новій редакції, на зборах має бути пристіутні 2/3  частини громади.

«У разі надходження документів від тої частини, яку представляє настоятель громади, ми будемо вивчати чи дійсні протоколи тої частини», – говорить Володимир Состін.  

Він також розповів, що у селі Водяна Балка йде обговорення всередині громади з приводу зміни статуту релігійної організації. І як тільки вони матимуть достатню кількість голосів – приймуть рішення.

Документи на зміну статуту та заяву на перехід до ПЦУ поки що подала лише релігійна громада Устимівки.

Нагадаємо, віряни Михайлівського молитовного будинку Михайлівської церкви в селі Устивиця Великобагачанського району вирішили перейти у підпорядкування Православної церкви України.

Опублікована: 12 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація