«Дві війни – один біль»: у Полтаві вшанували пам'ять учасників бойових дій

Автор: Валерія Бабич, 5 лютого, 16:04

Фото: У Полтаві відкрили фотовиставку, присвячену військовим


5-го лютого у краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація фотовиставки «Дві війни – один біль». Світлини відображають будні бійців в Афганістані та в АТО.

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відповідний указ Президента був виданий ще у 2004 році. До речі, на цю дату припадає і річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану. Через афганську війну пройшли 4 375 мешканців Полтавщини, загинули 86.

Завідувачка науково-дослідного відділу краєзнавчого музею Валентина Клочко зазначає:

«Ми співпрацюємо з громадськими організаціями і напередодні чергової річниці Дня виведення військ з Афганістану вирішили вшанувати память полеглих військовослужбовців. Не тільки тих, які загинули в Афганістані, а і тих, які нині захищають нашу країну на сході. Виставка має назву “Дві війни – один біль”. Війни дуже різні, але підсумок один – людські жертви, осиротілі діти і великі втрати для країни».

Фото, представлені на виставці, передають будні, поразки та перемоги військовослужбовців. Вони поділені тематично на ті, що стосуються війни в Афганістані, та ті, що відображають події на сході України.

Тематичні стенди на фотовиставці

Організували виставку ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» та Полтавське обласне відділення Української Спілки ветеранів Афганістану спільно з краєзнавчим музеєм. Ініціатором такого заходу є голова ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Іван Петренко. Йому довелося пережити ці дві війни. Перебуваючи в складі радянських військ, він воював в Афганістані, а коли почалися бойові дії в Україні, добровольцем пішов в АТО. 

На виставку завітали військові, рідні атовців, представники громадських організацій, волонтери та просто небайдужі полтавці. Окрім презентації фото, сьогодні також нагородили подяками матерів полеглих солдатів і волонтерів.

Кожен охочий може переглянути фотовиставку «Дві війни – один біль» в Полтавському краєзнавчому музеї до 15 лютого.

Опублікована: 5 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація