photo_2021-06-07_12-27-53

Макухівське сміттєзвалище, що розташоване неподалік Полтави, стихійно утворили понад 60 років тому. Там відбувається отруєння земель і води, а також регулярно спалахують пожежі.

Гора сміття, дим від реакцій та пакетики на гілках дерев. Кореспонденти ЗМІСТу побували на території Макухівського сміттєзвалища та подивилися у якому стані воно зараз перебуває. 

ЗМІСТ писав, що  після визволення Полтави від німецьких окупантів місто почали відбудовувати, пісок брали з Білої гори (територія сучасного сміттєзвалища), а натомість завозили будівельні уламки та інший непотріб зі зруйнованого міста. 

Далі почали складувати тут відходи з заводів, а також стоки, адже на той час у Полтаві не було каналізації. От так із гори піску утворилася сміттєва «прірва». 

На цей час сміттєзвалище займає майже 17,4 га. Згідно з документацією, комунальне підприємство КАТП-1628 має право розміщувати сміття на 15 га. При цьому об’єм нагромаджених відходів становить понад 6 млн тонн.

За понад 60 років експлуатації території кар’єр повністю заповнився, сміття перевищують абсолютну відмітку в 10 метрів. Використання звалища десятиліттями є катастрофічним показником, адже на початку 2000 років був припис обласної санітарної служби про те, що звалище переповнене і його потрібно рекультивувати.

Loading...