Екоактивісти представили владі програму щодо поводження з твердими побутовими відходами

Автор: Віталій Крицький, 6 грудня, 09:22

Фото: Екоактивісти представили владі програму щодо поводження з твердими побутовими відходами (Джерело - dostup.pravda.com.ua)


Вчора представники ГО «Ekoltava» зустрічалися з владою. Головна тема розмови – виконання програми поводження з твердими й небезпечними відходами.

За словами технічного фахівця «Ekoltava» Максима Макухи, знаходячи шляхи вирішення проблеми сортування сміття потрібно спиратися на досвід країн Європи:

«Наприклад, у Німеччині всі майданчики біля під’їздів огороджені й замикаються на ключ, копія якого є в кожного мешканця багатоквартирних будинків. Ті, хто не сортує сміття, вимушені за це платити».

Максим Макуха

Також Макуха додав, що по Україні наразі тільки Запоріжжя займається сортуванням сміття з економічною вигодою. Інші міста це роблять більше з політичних мотивів, не заробляючи на цьому.

Говорячи про конкретні кроки, екоактивіст запропонував першочергові шляхи: встановлювати контейнери, які можна зачиняти на ключ, делегувати двірників контролювати процесом сортування сміття (за додаткову оплату) та долучати до контролю представників ОСББ.

Максим Макуха

Бачення екоактивіста наступне :

  • Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо сортування відходів (ЗМІ, соц.мережі, школи, ОСББ);
  • Забезпечити покарання в разі несанкціонованого викидання сміття;
  • Перерахувати тариф на вивезення відходів на економічний обгрунтований;
  • Переукласти договори по об’єму вивезеного сміття.

Окрім того, Максим Макуха навів статистику, що близько 50% сміття, яке ми викидаємо – це органіка (яка найчастіше спричиняє пожежі на сміттєзвалищах), а 20 – 25% – вторсировина.

Нарада

У кінці наради заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко розповів, що зараз сортуванням сміття на Макухівському сміттєзвалищі займається виключно міське комунальне підприємство КАТП – 1628.

Нарада

Також посадовець зазначив, що наразі готують технічну тендерну документацію для придбання на наступник рік п’ять сміттєвозів із боковим завантаженням і три з заднім. До того ж, планується закупити 70 контейнерів для будівельних відходів.

Олексій Чепурко додав, що наступного року комунальники огородять всі сміттєві майданчики в місті, адже територія сміттєвих баків нерідко перетворюються в стихійні сміттєзвалища.

Нагадаємо, ЗМІСТ розповідав,  як зміниться життя пересічного полтавця після побудови заводу сміттєпереробного заводу, і що буде з Макухівським сміттєзвалищем, яке зараз знаходиться на межі екологічної катастрофи.

Опублікована: 6 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація