Екоактивісти та міськрада йдуть на мирову угоду

Автор: Вікторія Баберя, 8 листопада, 16:09

Фото: Екоактивісти та міськрада йдуть на мирову угоду (Джерело - NYMag)


Міська рада таки йде на мирову угоду з полтавськими екоактивістами. Юрвідділ підготує заяву про примирення сторін в адміністративній справі щодо бездіяльності влади в питанні сортування відходів.

Відповідний проект рішення ради «Про умови примирення» опублікували на сайті міськради. Голова правління ГО «Еколтава» Юлія Пашковська розповіла, що мирову угоду вони готували спільно з міськрадою і вона включає всі вимоги судового позову. У ній прописаний контроль за виконанням всіх пунктів Програми поводження з небезпечними відходами. Тому в разі не дотримання умов, екоактивісти зможуть поновити позов.

Згідно з угодою, міська рада:

  • через відповідні виконавчі органи, комунальні підприємства організовує розроблення та забезпечує замовлення розроблення Програми поводження з небезпечними відходами;
  • передбачає виділення коштів на замовлення розроблення вказаної Програми поводження з небезпечними відходами;
  • контролює та бере участь у розробленні, затверджує та здійснює контроль за реалізацією зазначеної Програми поводження з небезпечними відходами.

Полтавська міська рада зобов’язується виконати зазначені умови примирення до 01.05.2019 року.

«Останнє підготовче засідання суду відбудеться 6 грудня о 10 ранку, де суддя винесе рішення щодо мирової угоди. Таким чином ми пришвидшимо процес, оскільки вже й так почали працювати над розробкою замовлення для програм твердих побутових вітходів і небезпечних відходів. Позов мав на меті почати процес вирішення проблеми  відходів у Полтаві. І ми цього досягли, треба цей процес розкрутити, всіляко сприяти і контролювати його якість», – прокоментувала Юлія Пашковська.

Крім того, міськрада та екоактивісти розпочали онлайн-опитування про поводження з побутовим сміттям. Адже до 26 листопада ГО «Еколтава» разом із КАТП-1628 має замовити Полтавському техуніверситету програму щодо поводження з твердими побутовими та небезпечними відходами. Тож, аби вона була дієвою та ефективною, важливо зібрати думки підприємців, комунальних установ, громадських організацій, жителів міста – всіх, хто бере участь в процесі продукування відходів.

Зазначимо, екоактивісти подали позовну заяву до суду 25 липня. Також, на краудфандинговій платформі ЗМІСТ екоактивісти вже завершився збір коштів на судовий процес проти міськради.

Нагадаємо, Сергій Антоненко вже звертався до адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської міськради 27 березня 2018 року.

Тоді суд частково задовольнив позовні вимоги та ухвалив рішення зобов'язати міську владу організувати збирання, вивезення та видалення небезпечних відходів у складі побутових відходів шляхом визначення на конкурсних засадах відповідальних за це юридичних осіб.

Боротьбі екоактивіста Сергія Антоненка за правильне поводження з відходами в Полтаві ЗМІСТ присвятив цей матеріал

Опублікована: 8 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація