Експертиза №19. За/проти/утрималися: чи варто робити щеплення?

Автор: Вікторія Баберя, 1 листопада, 18:05

Фото: За/проти/утрималися: чи варто робити щеплення?


Замітки експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій в місті. Всі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

Вакцинуватися чи не вакцинуватися – от у чому питання. Такі думки/сумніви виникають у кожного дорослого – чи робити щеплення собі, чи вакцинувати своїх дітей.

Як зазначає в. о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, свідомо уникати вакцинації в сучасному світі — це йти всупереч науковому прогресу та здоровому глузду, адже вакцини показали свою дієвість вже неодноразово:

«Коли в суспільстві вакциновано 90% чи більше, утворений вакцинацією імунітет зупиняє розвиток хвороби, або полегшує її перебіг та запобігає поширенню інфекції. Зокрема колективний імунітет захищає немовлят, невакцинованих людей чи осіб з ослабленою імунною системою».

Зазначимо, який ви прихильник вакцинації, то ЗМІСТ вже розповідав, де, чим та за скільки зробити щеплення в Полтаві.

 

Діонісій Каплін 

«Я вважаю, що потрібно вакцинуватися. Чому? Тому що, якщо медицина змогла за сто років збільшити населення планети більш ніж увосьмеро, то чом би й ні. У мене дитина щеплена взагалі від усього – будь-які вакцини, які тільки є на ринку. Я також прагну до цього. Проти грипу щеплений, навіть усі члени мого офісу також».

 

 

Світлана Варвянська 

«Вважаю, що робити потрібно. У мене діти щеплені, меншому залишилося зробити за віком ще одне щеплення. Звичайно, я дуже прискіпливо ставлюся до вибору вакцин, тому їх велику кількість я придбала самостійно, це був мій вибір. Для мене особисто, так спокійніше. Я особисто теж прищеплююся кожні 10 років, слідкую, щоб ще робили мій чоловік та батьки.

Я не лікар, тому в питанні вакцинації я повністю довіряю компетентним лікарям. Стараюся бути відповідальною мамою, тож раз на рік ми здаємо загальні аналізи, аби контролювати їх здоров’я, не роблю щеплення дітям, коли вони хворі.

Чому слід робити? Що б не казали противники щеплень, велику кількість хвороб вдалося перемогти завдяки їм. Як приклад, досвід сучасних країн, де вже майже переможені хвороби, які в нас все ще є, говорить про те, що щеплення потрібне.

Плюс це все-таки колективний імунітет. Адже завжди будуть люди, яким протипоказані щеплення через стан здоров’я. І коли здорові люди вакцинуються, то це можливість захистити від хвороб тих, для кого це нереально».

 

 

Оксана Яковенко 

«Не роблю щеплення через те, що не впевнена у відповідному транспортуванні і зберіганні препаратів.

До того ж, моїй першій доньці зробили усі необхідні щеплення протягом першого року життя, а двом молодшим – не робили жодного, і вони значно здоровіші, хоча народилися недоношеними на 8 місяці, двійнята. Ще знаю багато випадків, коли після щеплення виникала незворотня реакція організму що призводило до жахливих захворювань. Я вважаю, що зараз дитячі організми не такі здорові, щоб вводити сторонні мікроорганізми.

Щеплення ніколи не гарантують, що ви не захворієте хворобою, від якої вакцинуєтеся, виходить якась лотерея. І ніхто не довів, що епідемії викликані, мовляв, не прищепленим населенням, не є штучними».

 

 

Віктор Лисак 

«Однозначно варто. Це керовані інфекції, яких можна запобігти за допомогою вакцинації. У мене і син, і онучка, ми усі прищеплюємося і проти грипу, і проти усіх інших інфекцій».

 

 

Анна Кондра 

«Варто. Приклад цього тижня:спалах кору в місті Полтава, коли декілька дітей через відсутність щеплень потрапили до інфекційної лікарні. Вже доведено, що ті роботи, на які спираються антивакцинатори, взагалі не мають ніякого медичного обґрунтування.

Так, дійсно, є випадки реакцій на вакцинацію у дітей та дорослих. Проте їхній відсоток не перевищує навіть одного. Тож пов’язати щеплення із виникненням тих чи інших ускладнень доволі складно.

А те, що ми не вакциновані й у нас все добре – то все до того часу, допоки кількість нещеплених людей у нашому суспільстві не досягне критичної межі. Тоді не буде суспільного імунітету».

 

 

Володимир Мохначов 
«Обов’язково. Я щеплюся, як і вся моя родина. Вважаю, що це єдиний шлях до профілактики інфекційних хвороб. Зараз вакцини, які зареєстровані в Україні, ефективні і мають хорошу профілактичну дію. Щодо препарату з Індії, то в тій країні дуже розвинутий фармсектор. Вони виробляють великі кількість так званих дженериків, якими користуються багато фармацевтичних компаній світу, і мають хороші імунобіологічні препарати».

 

 

Вікторія Лоза 

«Не просто варто, а варто-варто робити щеплення. Я і сама вакцинуюся, і дітей прищеплюю за календарем. І роблю це не тільки для того, щоб вони були захищені від хвороб, а й тому, що розумію, наскільки це важливо для усієї громади та населення.

Адже це загальний імунітет. Оскільки чим вищий відсоток вакцинованих людей, тим здоровіше суспільство і тим менша вірогідність розповсюдження епідемії».

 

 

Олександр Бублик 

«Щодо вакцинації наша родина ухвалила стовідсоткове рішення – треба. Адже маємо дворічних малюків, яким робимо плановані та рекомендовані Міністерством охорони здоров’я щеплення. Краще перестрахуватися, ніж потім зустрітися із проблемою один-на-один. Без щеплення – складно. Цивілізація придумала вакцинацію, то потрібно це робити. Інше питання щодо її якості, процедури, контролю. Там можна дискутувати. А чи потрібно робити щеплення, чи ні, то тут навіть цього робити не потрібно».

Обкладинка, графіка Юлії Деркач

Опублікована: 1 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація