Експертиза #27. ЩО ЧЕКАЄ НА УКРАЇНУ ПІСЛЯ ВИБОРІВ?

Автор: Анастасия Мацько, 17 квітня, 12:06

Фото: Що чекає на Україну після виборів


 «Замітки-експертизи» – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій як Полтави, так і України. Усі герої рубрики відповідають на одне питання, обране нашою редакцією. Мета експертизи – показати різні точки зору, а не порівняти кількість позитивних та негативних думок.

У першому турі виборів Президента України, що відбувся 31 березня, кандидат Володимир Зеленський набрав 30,24% голосів виборців, згідно з інформацією Центральної виборчої комісії. Другим став Петро Порошенко – 15,95%. На третьому місці – Юлія Тимошенко, яка отримала 13,4% голосів виборців.

Жоден із перших двох кандидатів не набрав більше ніж половину від усіх голосів виборців, тому 21 квітня відбудеться другий тур виборів. Очікується, що до першого травня у ЦВК оголосять, хто став новим Президентом України.

Тож ми дізналися думки посадовців, політиків, підприємців і PR-менеджерів щодо того, що ж чекає Україну після виборів.

 

Олександр Шамота 
«Сподіваюся, що Україна не зверне з того шляху, яким вона йшла останні 27 років, заради чого були два Майдани, заради чого український народ отримував Незалежність. Буде новий Президент, наступний Президент. Наразі я, на жаль, не чую думки всіх кандидатів щодо їхнього бачення подальшого розвитку. Це – проблема».

 

Олександр Мамай 
«Україна – нормальна, молода, гарна, найкраща держава у світі. Усе залежить не від Президента, якого ми виберемо, а від того народу, який обирає цього Президента, що відтворює історію нашої держави. Україна – це народ. Вибори ніяк не впливатимуть – наша Україна і наше майбутнє залежить від єдності нашого народу. Чим більше буде об'єднаний народ, тим краще буде жити у нашій країні».

 

Діонісій Каплін 
«Нічого не зміниться. Тому що у нас парламентсько-президентська країна, а не навпаки. Тобто, Президент не впливає настільки сильно, як люди думають. І очікування людей занадто перебільшені. Це нормально. Це – питання соціальної психології. І, на мою думку, кардинальних змін ніяких не буде. Не треба плутати серіал і життя».

 

Олександр Удовіченко 
«Я думаю, суспільство чекає напружена робота, тому що країна зараз перебуває в такому стані (як економічному, так і політичному), що веде до розбрату й занепаду. Нам потрібно змінювати ситуацію. Тому зараз у переважної більшості людей запит на нові обличчя та нового Президента. Тому іншого шляху просто немає. Хтось, можливо, думає: якщо буде новий Президент, то уже завтра ми будемо жити набагато краще. Вони помиляються. Для цього потрібно, щоб кожен докладав зусиль на своєму місці: Президенту – своє, а кожному українцю – знайти себе, щоб розуміти, що він може зробити для того, щоб зміцнювати державу».

 

Олексій Сердюков  
«Попри тотальний «хайп» передвиборчої кампанії, рекордну ненависть у суспільстві та взаємне «хейтерство», відразу після виборів у поточному житті країни мало що зміниться. Вирішальне значення матимуть вибори в Парламент. Кого б не обрали в неділю, не провівши радикальних змін і реформ (у рамках своїх повноважень), за півроку ця людина буде мати гарантований провал на виборах, і перетвориться, у кращому випадку, на «весільного генерала». Щодо Зеленського, то тут також присутній фактор того, що його електоральне ядро дуже різноманітне: від «хейтерів» Порошенка до противників євроінтеграції. Багато й тих, хто просто вірить у казку. Він точно не зможе проводити політику так, щоб бути гарним для всіх. Тому, як для нього, так і для Порошенка, ключове після виборів — діяти швидко та радикально».

 

Юрій Бублик 
«На Україну чекає продовження життя. Україна курс свій не змінить, оскільки він зафіксований у Конституції – курс щодо членства в Євросоюзі та НАТО. На Україну чекають парламентські вибори, від яких багато чого залежить. Тому що сам Президент, без підтримки парламенту, – ніщо. Навіть більше – якщо Президент дуже сильно озлобить парламент проти себе, той може розсердитися й обрізати повноваження Президента. Парламент, врешті-решт, маю надію, ухвалить закон України про імпічмент Президента, незалежно від прізвища. Це збалансує владу в Україні. Особисто я – прихильник того, щоб посада Президента була сильною, як у США. Але з чіткою, зрозумілою, прозорою процедурою імпічменту: щоб стримувати неадекватну людину, яка спробує дати зрозуміти, що він отримав абсолютну владу. Загалом, життя продовжується, все буде добре».

 

Олексій Наказний 
«Що чекає на Україну після Президентських виборів? Гарне питання. Це залежить від багатьох людей, а не від одного, якого виберуть. Кожен повинен взяти на себе відповідальність за майбутнє України. Не лише зробити один якийсь вибір, а робити щось для того, щоб Україна розвивалася. Це може бути не лише робота, а й контроль. Україну чекатиме те майбутнє, яке виберуть люди й будуть щось для цього робити». 

 

Лариса Гольник 
«Складно одразу сказати, що буде після виборів. Загалом, де в чому у нас йде складний політичний процес. Багато інших паралельних процесів проходить. Вони йдуть складно, але в тому напрямку. Завдяки потужному експертному середовищу, громадському сектору, небайдужим людям. Є певні прагнення: щоб, незалежно від результатів виборів, від того, хто буде Президентом, від їхніх прізвищ, напрямок країни не змінювався. А головне, щоб не тільки не змінювався, а й набирав тих обертів, яких чекає суспільство, досить швидких економічних зрушень. Щоб наші громадяни відчували безпеку в своїй країні, не бажали виїжджати з неї. Звичайно, це не одноденні кроки, а щоденна робота кожного громадянина: починаючи з Президента, закінчуючи простим громадянином, який працює в магазині чи ще десь. Я працюю в судовій системі. Думаю, це теж мають бути якісь кроки, направлені на привнесення здорового глузду та результативності тих процесів, які відбуваються в країні».

 

Ігор Литвиненко 
«Я думаю, після виборів в Україні не буде суттєвих змін. Загалом, маємо рухатися в тому ж напрямку, в якому ми рухалися. Будуть зміни на рівні бізнесовому – щодо розподілу бізнесу. Дуже сподіваюся, що зміни для звичайних людей, для більшості, будуть не на гірше. Можливо, навіть на краще».

Графіка, обладинка Юлії Деркач

Опублікована: 17 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація