Експертиза #33. Як ви ставитеся до відкриття непродовольчих ринків?

Автор: Анастасия Мацько, 15 травня, 16:35

Фото: Експертиза #33. Як ви ставитеся до відкриття непродовольчих ринків?


Замітки-експертизи – рубрика, що показує думки полтавців щодо актуальних подій міста. Усі спікери відповідають на одне запитання, обране редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставити кількість позитивних чи негативних думок.

29 квітня згідно з рішенням Уряду відновили роботу продовольчі ринки. Непродовольчі залишалися закритими. 14 травня Кабмін їм дозволив працювати. Але з дотриманням певних правил, що їх ще не оприлюднили. 

ЗМІСТ вирішив дізнатися, що про відкриття непродовольчих ринків думають чиновники, підприємці та працівники медичної сфери. 

 

Тетяна Юрченко 

Я підтримую підприємців у будь-якому випадку. Адже підприємці нині сидять вдома без будь-якого прибутку на утримання родин. Було створено не дуже рівні умови для підприємців після відкриття продовольчих ринків. Можливо, тоді можна було б відкрити й непродовольчі. Я лише "за", але в умовах карантину дуже важливо дотримуватися усіх санітарних вимог. Чекаємо на роз’яснення вимог щодо непродовольчих ринків. Сподіваюся, сьогодні буде публікація, щоб люди могли виходити на місця та утримувати родину.

 

Андрій Хайлов 

Чому б і ні? Є рішення Кабінету Міністрів, Міністерство охорони здоров'я також не заперечує. Головне, щоб були дотримані правила особистої гігієни та масковий режим. 

 

Іван Сватенко На мою думку, у Полтаві – досить непогана епідеміологічна ситуація, тому не бачу перешкод для того, щоб відривати ринки. Насправді, у нас і так багато чого відкрито, тому не думаю, що ринки щось змінять. Карантинні обмеження мають або поширюватися на всіх, за винятком продуктових (як у нас раніше було), або ж, якщо знімаються обмеження з одних закладів, треба з усіх знімати.

 

Ігор Атреп'єв Дуже правильне рішення. Треба це терміново робити. Як мінімум тому, що влада не буде утримувати підприємців. А ще – ринки розташовані на вулиці, тому ніякого зараження не буде. Якщо розібратися у цій ситуації, то це цілком безпечно. Треба запускати економіку.

 

Євген Дикань Людям потрібно за щось жити. Адже підприємцям нині дуже складно. Головне, щоб вони дотримувалися всіх заходів, розроблених МОЗ.

 

Ірина Бессарабова З позиції підтримки малого бізнесу це правильне рішення. Звичайно, на ситуацію необхідно дивитися з різних сторін. Перша — це дія певних карантинних обмежень у зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася. Друга — бізнес, неважливо, якого він формату та масштабу, нині має чимало труднощів. Відкриття ринків — це, напевно, природний процес. Питання у тому, щоб правила та норми, що введені у зв'язку з карантином, було враховано. Адже те, що нині у нас ситуація покращилася, зовсім не гарантує, що вона не погіршиться. Впевнена, вирішальну роль зіграли саме карантинні обмеження

 

Дмитро Бурмака Як я можу давати правову оцінку, якщо у нас є виконавча влада і рішення Кабінету Міністрів? Потрібно виконувати постанову. Якщо вони вважають відкриття доцільним, потрібно відкривати. Адже під час карантину малий та середній бізнес має суттєві збитки. Якщо всі будуть дотримуватися вимог МОЗ щодо дезінфекції, відстані тощо, я вважаю, що доцільно відкривати.

 

Вікторія Лоза Я розумію, що ринки були для підприємців та працівників основним місцем роботи. Тому ця ситуація для них непроста. Вони стільки сиділи без роботи. Відповідно, вони й хочуть відкриватися. І потрібно було б уже це зробити. Але я маю побоювання, звернення, прохання: якщо вже відкривати непродовольчі ринки, не потрібно розслаблятися – важливо виконувати всі санітарні норми, правила, рекомендації. Ми повинні розуміти, що це – послаблення карантину, а не його скасування. Миття рук, дезінфекція, відстань, засоби індивідуального захисту – це все залишається, цього потрібно дотримуватися.

Обкладинка та графіка Марини Вісич

Опублікована: 15 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація