Етика, медіа-право, SMM – і це ще не все. У Полтаві відкрили школу сучасної журналістики

Автор: Валерія Бабич, 27 березня, 08:29

Фото: У Полтаві навчатимуть молодих журналістів


Як писати якісні журналістські матеріали, розробляти фото- та відеоконтент, обрати свою цільову аудиторію та не порушити закони розповідатимуть полтавцям протягом місяця в Школі журналістики. Презентували проект 26 березня.

«Школа сучасної журналістики: інтернет-видання» ‒ навчальний курс ініційований Полтавським обласним молодіжним центром. У рамках неформальної освіти, що є напрямком діяльності ОМЦ діє відразу декілька навчальних курсів.

Створити «Школу журналістики» виникла ідея ще минулого року, але тоді її реалізувати не вдалося, ділиться організаторка, начальниця відділу Обласного молодіжного центру праці Анна Півень.

«Протягом місяця, із 26 березня по 25 квітня учасники школи відвідають 15 занять – 11 теоретичних та 4 практичних. Кожна тема закріплена за певним спікером. Намагалися робити все, щоб заняття були у логічній послідовності. Програму занять розробляли спільно із тренерами. Переробляли її разів сім. Деякі заняття будуть у формі бесіди, тренінгів, деякі із презентаціями для пояснення», ‒ повідомляє Анна.

Анна Півень

Спочатку була задумка зробити зустрічі із представниками ЗМІ різного спрямування: друкованої продукції, теле-, радіо- та інтернет-видань, котрі б розповіли про специфіку своєї роботи. Але, згодом, більш детально розглянувши питання журналістики, організатори вирішили, зорієнтуватися саме на інтернет-видання.

Як говорить один із спікерів, представник  PR-агентства «YodaConsult» Роман Повзик, який розповість учасникам про методи просування журналістського матеріалу у соцмережах:

«Інтернет-журналістика перевершить тележурналістику та радіо. Все йде до онлайну, люди прагнуть самі обирати свій контент, а не чекати, що їм запропонує телевізор. І якщо цей контент буде якісним, якщо його правильно подати аудиторії, то він неодмінно матиме успіх».

На презентації Школи журналістики

Окрім звичайних теоретичних занять, учасники матимуть і практичні, на яких їм необхідно буде брати інтерв’ю у перехожих на вулиці та писати журналістські тексти.

Група «Школи журналістики» складається із 32 осіб – це студенти, школярі, активісти та просто всі ті, хто цікавиться сучасною журналістикою, або планує пов’язати своє життя із цією професією. Навчатимуть майбутніх медійників протягом місяця, тричі на тиждень – у понеділок, вівторок та середу.

«Подали заявки на участь близько 60 охочих, але ми мали відібрати тільки 30. Мені необхідно було бачити мотивацію на участь у проекті. Орієнтовані заняття і на студентів, і на школярів старших класів. У нас є учні 10 та 11 класів. Дуже приємно, що серед учасників багато студентів, які навчаються на далеких від журналістики факультетах», – говорить Анна Півень.

Учасники Школи сучасної журналістики

Спікерів обирали організатори особисто, а вже ті самостійно розробляли собі тему. Курс передбачає освоєння таких напрямків:

 • «Етика журналістики» (головна редакторка інтернет-видання «Трибуна» Юлія Злепко);
 • «Принципи роботи інтернет-видання» (журналістка, редакторка інформаційного блоку ресурсу «ЗМІСТ» Анна Єгорова);
 • «Цільова аудиторія ЗМІ та основні інформаційні жанри» (медіатехнолог, радник з комунікацій Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Ісаєв);
 • «Інфографіка. Графічне зображення інформації» (арт-директор PR-агентства «YodaConsult», дизайнер Георгій Єрьомін);
 • «Техніка інтерв’ю» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Крістіна Криженко);
 • «Техніка репортажу» (журналіст, редактор Євген Бриж);
 • «SMM» (представник PR-агентства «YodaConsult» Роман Повзик);
 • «Репортажна зйомка – джерело інформації» (фотограф, оператор PR-агентства «YodaConsult» Аліна Костиря);
 • «Виготовлення відео-контенту» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Олена Кузіна);
 • «Мова ворожнечі» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Світлана Варвянська);
 • «Структура тексту» (журналіст Олександр Крумін).

На презентації Школи журналістики

Одна з учасниць курсу, студентка факультету філології та журналістики Віталіна Кухта говорить, що дуже хоче спробувати себе у журналістській сфері:

«Навчаюся на викладача іноземної мови, але ще при вступі задумувалася про журналістику. Намагалася вже дещо писати, але, як мені здається, повністю випробувати свої сили ще не вдалося. Дуже хочеться послухати саме про інтервю як правильно брати інтервю та як зробити його змістовним і цікавим».

По закінченню курсу, кожен учасник отримає сертифікат від «Школи сучасної журналістики: інтернет-видання». А також буде визначено призові місця для тих, хто найкраще виконає практичні завдання. І якщо проект буде успішним та викликає схвальні відгуки від учасників, то організатори обіцяють його розширити або зробити систематичним.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 27 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація