Гогольfest у Полтаві відбудеться у серпні

Автор: Лілія Удоденко, 17 червня, 12:02

Фото: Фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest відбудеться відразу в декількох містах України (Джерело – krokus.tv)


Проведення Міжнародного фестивалю планують на 15 та 16 серпня. Зараз організатори готують програму та шукають нових партнерів.

Про це директор фестивалю Максим Демський розповів ЗМІСТу у вівторок, 16 червня. За його словами, вже є підтвердження та часткове фінансування від Полтавської ОДА:

«Гогольfest наразі формується. Він не схожий на більшість фестивалів. Усе залежить від активності місцевих людей, від команди, яка буде формуватися, та звісно, бажання людей, щоб фестиваль відбувся саме у Полтаві».

На даному етапі фінансування не вистачає для проведення повномасштабного проєкту, тому організатори ведуть переговори з потенційними спонсорами та очікують на результати грантів.

«Ми шукаємо партнерів, спонсорів, які стануть друзями фестивалю. Проте у нас є певні критерії – ми проти реклами алкоголю, тютюну та політики. Це одразу виключається з наших стратегій. Ми створюємо фестиваль у першу чергу для полтавців».

Демський каже, що до участі планують залучити велику кількість місцевих митців. Наприклад, ведуться переговори з Полтавським обласним театром імені Гоголя щодо проведення там театральних вистав.

За його словами, вже остаточно вирішено, що  у рамках фестивалю  створять арт-сквот:

«Це для нас традиційний проєкт і арт-сквот створювали на кількох Гогольфестах. Ми беремо будівлю в центрі міста у занедбаному стані, проводимо туди електроенергію, воду, якщо немає. Відкриваємо опен-хол і залучаємо міжнародних художників, які починають у цій будівлі створювати свої унікальні проєкти. Вони можуть розфарбовувати стіни, створювати інсталяції, показувати відеоарт і робити перформанси».

На 90% відомо, що в Полтаві будівлею для проведення арт-сквоту стане частина території карамельного цеху. Три поверхи будівлі у майбутньому хочуть перетворити на коворкінги:

«Ми відпрацюємо кілька елементів з художньої точки зору, що ж саме там можна зробити. Дуже цікава будівля, вона дуже підходить для такого проєкту».

Директор фестивалю розповів, що обов’язково буде створена і музична сцена. Організатори розробили частковий лайн-ап хедлайнерів, але затвердять його після підписання контракту, тож поки не називають, хто саме це буде. Наголошують, що інформація стосовно хедлайнерів з’явиться вже у липні.

«Стосовно місцевих виконавців, гуртів та учасників, то ми будемо робити відбір на основі інформації з анкет. Протягом місяця буде створено єдиний мейл, куди вже потім надсилатимуть надсилати інформацію ті, хто хоче долучитися», – говорить Максим Демський.

З приводу карантинних умов, директор зазначає, що будуть дотримуватися всіх норм, які будуть обов’язковими на той час. Тож вимоги щодо маскового режиму та соціальної дистанції будуть виконані.  

Нагадаємо, що ЗМІСТ вже писав про фестиваль і надалі розповідатиме полтавцям про подальші подробиці. 

Опублікована: 17 червня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація