photo_2022-02-15_08-59-27-1024×768

Юрій Бублик вважає, що «Свобода» не дотрималася регламенту для відкликання депутата і поки проблеми не виправлять, він не складатиме мандат.

Під час засідання земельної комісії Полтавської міської ради 22 лютого голова фракції «Слуга народу» у Полтавській міській раді Юрій Бражник заявив, що вони не голосуватимуть на засіданнях за участі Юрія Бублика як депутата:

«Нашого колегу партія вирішила відкликати й вручила імперативний мандат. Підтримуючи "Свободу" ми не можемо брати участь у голосуванні де є Юрій Бублик. І міськрада, і міський голова повідомлені про події. Надалі ми не братимемо участь у голосуваннях. Ми покидаємо засідання. Я перепрошую у тих, хто прийшов».

Юрій Бражник та Вадим Ямщиков

Юрій Бублик відповів:

«Хто визначає чи має бути депутатом? ТВК визначає. ТВК визначила, що "Свобода" не дотрималася регламентних процедур. У "Свободі" усе так часто роблять не через те місце. Нехай витримають процедуру, я склав мандат і пішов на фронт. До того часу, поки ТВК не скаже, що Бублик відкликаний, я продовжую працювати».

Депутати пішли, а голова комісії Тетяна Годяк заявила про перерву через відсутність кворуму.

Нагадаємо, на сесії 15 лютого був присутній Юрій Бублик. Напередодні «Свобода» відкликала його за народною ініціативою, але міський голова Полтави вважає, що він може голосувати.

– Чи має право голосувати депутат Юрій Бублик на сесії міської ради?, – запитав голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук.

– Має, – відповів Олександр Мамай.

– Скажіть, будь ласка, чому.

– Має, не має. Має!

– Ну як він має право голосу, якщо всі законні процедури по відкликанню пройдені? Які проблеми є? Прокоментуйте.

– Має. Я ж не юрист, щоб коментувати.

 – ТВК вас повідомила, що він відкликаний. Чому він має право голосу? Це ж порушення закону виходить.

– Порушення чи не порушення встановлює суд, а не я. Чи має право сьогодні? Має поки не відкликаний рішенням ТВК має право, – відповів Олександр Мамай.

Голосування Бублик аза програму «Полтавський спротив» 15 лютого зарахували

ТВК не має повноважень відкликати депутата, це може зробити тільки партія від якої він балотувався. Натомість виборча комісія може визнати депутатом наступну людину у списку, але полтавській ТВК не вдалося це зробити з двох спроб.

19 січня на засіданні Полтавської міської територіальної виборчої комісії планували визнати Оксану Лазаренко депутаткою замість Юрія Бублика. Через неточність дати в одному з документів рішення не ухвалили й розглянуть на іншому після отримання кореспонденції. Але й потім не змогли це зробити.

Напередодні 30 грудня на партійній конференції у Полтаві одноголосно підтримали відкликання Юрій Бублика, який заявив про те, що «Свобода» використала його для виборів.

Loading...