n5mSJwdyajr7PiKE

Колекторна система у місті, збудована протягом 60-80 років минулого століття, поступово виходить з ладу. Унаслідок цього за останні два тижні відбулося більше десятка провалів. Чергова аварія сталася сьогодні у центрі Полтави.

Нагадаймо, сьогодні вранці на проїжджій частині вулиці Козака провалився асфальт. Відбулося це через проблеми з колекторною системою.

Про причину аварії розповів головний інженер «Полтававодоканалу» Євген Забишний. Він пояснив, що у більшості випадків причиною є руйнування каналізаційної труби. Через це вимивається ґрунт, унаслідок чого і провалюється асфальт. 

Євген Забишний

Відповідний випадок далеко не перший. За останні 2 тижні, за словами головного інженера, це вже 13-та аварія на колекторній системі.

Така кількість має тривожний характер. Відповідні висновки можна зробити, ґрунтуючись на словах Євгена Забишного. Він розповів, що колекторна система Полтави будувалася протягом 60-80 років 20 століття. Зараз колектори «вичерпали» свій час і під впливом корозії почали руйнуватися. Щодо статистики аварій, то цього року провалів трапилося скільки, стільки зазвичай фіксують протягом року. 

Щоб вирішити аварійну ситуацію, «Полтававодоканал» звернувся до Полтавської обласної ради за фінансовою допомогою. Днями на обласній екологічній комісії порушували це питання. У результаті, за словами головного інженера, на найближчій сесії Полтавської облради мають виділити кошти на будівництво колектора по вулиці Ковпака.

Щодо суми, яка потрібна для стабілізації «колекторного» питання, потрібно 50 мільйонів гривень на рік. Тоді, за підрахунками Євгена Забишного, можна за 5-7 років нормалізувати ситуацію.

Loading...