8 жовтня відзначають 150 років від дня народження Івана Піддубного. До цієї дати Google випустив новий вітальний дудл.

Про це ЗМІСТу стало відомо 8 жовтня.

У пошуковику цей дудл можуть побачити тільки жителі України.

Свого часу Іван Піддубний був шестиразовим чемпіоном світу з боротьби. У 1927 році отримав титул найкрасивішої людини у США і приз у розмірі 500 тисяч доларів, але відмовився від нього, щоб зберегти громадянство і повернутися на Батьківщину.

Борець народився у 1871 році у селі Богодухівка, Золотоніського повіту Полтавської губернії. Його батько гнув підкови і спокійно кидав на віз п'ятипудові мішки, але Іван був ще сильнішим за нього. Від матері йому дістався винятковий музичний слух.

У 1896 році в Феодосійському цирку Безкоровайного Іван Піддубний переміг відомих на той час атлетів Георга Луріха, Бороданова, Разумова, італійця Паппі. Таким чином розпочалася його кар’єра борця.

Полтавець виступав з гастролями в містах Російської імперії і за кордоном. Одним з найвідоміших поєдинків Піддубного був бій з французьким борцем Раулем ле Буше. Їхня перша боротьба закінчилася перемогою француза, оскільки ле Буше використовував нечесний прийом. 

Завершити спортивну кар’єру видатному полтавцеві довелося у 1941 році, коли йому було уже 70 років. За часів Другої світової війни жив у невеликому курортному містечку на березі Азовського моря Єйську, бо відмовився поїхати до Німеччини і готувати німецьких спортсменів. У 1945 році йому присвоїли звання «Заслужений майстер спорту СРСР». Помер видатний спортсмен 8 серпня 1949 року в Єйську на Кубані, де й похований у міському парку його імені.

Loading...