fGuOFiZnTGps9m8z

Шестеро полтавських депутатів подали позови до окружного адміністративного суду про неправомірні дії Полтавської виборчої комісії та її нового голови Євгена Ніколаєнка. Йдеться про останні засідання ТВК, які є ланками процедури відкликання депутатських мандатів.

Позивачі – колишні члени фракції «Рідне місто» Оксана Деркач, Тимофій Гаєвий, Володимир Корнійчук, Іван Діденко і  «СДП» Ярослав Мартинюк (нині всі п’ятеро – у депутатській групі «Єдність») та екс-представниця фракції «Самопоміч» Світлана Бондарєва.

Вимога депутатів – визнати рішення ТВК незаконним і скасувати його. Варто зазначити, що депутати не об’єднали свої заяви в один позов, тож, суд розглядає шість окремих справ.

Також депутати подали заяви про забезпечення своїх адмінпозовів – тобто щоб можна було запобігти певним діям відповідача (чи дотичних сторін), поки справи не розглянуть по суті.

Наприклад, в одній із таких заяв депутати просять зупинити дію рішення Полтавської міської виборчої комісії від 5.08.2018 року щодо питання відкликання депутатів. А також заборонити вищим керівним партійним органам партій «Рідне місто», СДП, «Самопоміч» розглядати і ухвалювати рішення щодо відкликання.

Заяви ж із проханням заборонити ТВК ухвалювати будь-які рішення, поки суд не розбереться у позові, уже не задовольнили в першій і другій інстанціях (2/6 депутатів).

Оксана Деркач «Є системні порушення. Засідання (Полтавської ТВК – ред.) нелегітимні, протоколів нам не надали. Є члени комісії, які відкликали свої підписи. У нас є відеозапис комісії, де чітко видно, що не всі члени комісії голосують, а голова комісії озвучує, що рішення ухвалене», – розповідає претензії до дій комісії секретар міськради Оксана Деркач.

Згадані депутаткою матеріали позивачі також просять суд долучити до справи, а також зобов’язати ТВК надати суду оригінали всіх ухвалених рішень. Одне із засідань відбудеться 23 серпня (за позовом Деркач).

Нагадаємо, нещодавно територіальна виборча комісія ухвалила рішення передати документи на подальший розгляд правління партій-ініціаторів відкликання шістьох депутатів міськради. Рішення місцевої ТВК щодо передачі підписів до центральних органів партій було останньою ланкою в місцевому процесі відкликання. Остаточне ж рішення позбавляти депутатів мандатів чи ні – відтепер ухвалюватиме партія, від якої депутат/ка висувалися на виборах.

Як відомо, за такою схемою вже відкликали Дениса Поліщука, депутата Полтавської міськради. Проте він теж вважає це рішення незаконним і оскаржує його в суді

Loading...