Канікули зі змістом у Полтаві: куди податися й чому навчитися

Автор: Світлана Варвянська, 7 червня, 15:35

Фото: Канікули зі змістом: куди податися й чому навчитися


Індустрія літнього дитячого дозвілля поволі, але набирає обертів. Не оздоровчими таборами єдиними – формат відпочинку може мати різні форми. Від звичайних пришкільних, тривалістю у три тижні й традиційних заміських, з їх 21-денними змінами – до тижневих розвивальних, мовних, кінноспортивних чи кількаденних військово-патріотичних вишколів. Ми дізналися, які види дозвілля пропонують школярам у літній Полтаві чи неподалік неї.

 

Літні оздоровчі табори

Двадцять сім літніх оздоровчих таборів різних форм власності ( і комунальної, і приватної) працюють цьогоріч на Полтавщині. У більшості заплановано по 3-4 зміни (лише в кількох таборах – по дві). Найдешевші коштують близько 4 тис. 500 грн за зміну, дорожчі – 6 тис. 500-7 тис.500 грн.

Однак дітям Полтавщини в цьому сенсі пощастило: вже четвертий рік в області діє програма, яка компенсує значну частину вартості путівки за рахунок місцевих бюджетів. У цьому сезоні компенсація становить два прожиткові мінімуми, але не більше 70% вартості путівки. Таким чином, батькам можуть компенсувати більше 4 тис. грн незалежно від доходу родини і, що важливо, на кожну дитину шкільного віку.

Важливо: в програмі беруть участь лише табори з тривалістю зміни в 21 день. Тому, наприклад, вартість перебування в таборах типу британського мовного табору «Celyn ABC CAMP» (Новосанжарський район) з поглибленим вивченням англійської мови, де вартість двотижневої зміни стартує від 10 тис. 990 грн, не компенсується.

Taboru

 

Коні й люди

У сучасних дітей ритм життя напружений: шкільні уроки, репетитори з іноземної мови та математики, спортивна секція, гурток бальних танців чи «художка»… А так іноді хочеться спробувати щось нове, не зовсім звичайне. Літо в місті якраз може виявитися непоганою можливістю для цього. Наприклад, можна познайомитися з кіньми і навіть захопитися кінним спортом.

Кінноспортивні клуби пропонують і разові заняття, і абонементи. Так, у КСК «Імпульс» (Супрунівка) вартість індивідуального заняття  – 200-400 грн (залежно від тривалості й того, будень це чи вихідний). Можна купити абонемент на 8 занять – вартість такої послуги стартує від 2 тис.600 грн.

З унікальних пропозицій – кінноспортивний табір «Вітер змін» у Михайлівці Диканського району. Зміни тут тривають по 10 днів і коштують 4 тис.500-6 тис.500 грн (залежно від місяця). Приймають як дітей, які вже займаються кінним спортом, так і новачків. Діти вчаться джигітовці, ходять у походи, займаються гончарством і доглядають за кіньми.

Інфографіка ЗМІСТ

 

Полтавське ІТ-літо

«Відривати» дитину від гаджетів хоча б на час літніх канікул, виявляється,не обов’язково. Якщо, звичайно, вони використовуються з толком. Комп’ютерна академія «ШАГ» пропонує дітям віком 9-14 років двотижневі денні табори (повного і неповного дня), де навчатимуть відеоблогерству, створенню ігор, робототехніці, управлінню квадрокоптером та іншим сучасним «штукам». Вартість – від 2 тис.900 грн до 5 тис.300.

Інфографіка ЗМІСТ

У ROBOT SCHOOL обіцяють дозвілля для дітей віком від 4 до 15 років.

Варіант перший: міні-курс на 8 занять (по півтори години кожне) ціною в 1 тис.150 грн.

Варіант другий: школярів віком 8-14 років запрошують до виїзного табору. Вчитимуть робототехніці, 3D-моделюванню та програмуванню ігор, але й про активне дозвілля обіцяють не забувати. Завдяки тому, що зміна планується повноцінна – 21 день, у серпні, в сертифікованому ДОТ «Зоряний» (Кременчуцький район) – батьки можуть претендувати на компенсацію з місцевих бюджетів. Тоді за путівку вартістю 8 тис.700 доведеться сплатити трохи більше половини.

Robot

 

Денні мовні табори

Утім, щоб влітку підтягнути англійську, не обов’язково їхати далеко чи платити багато. Кілька навчальних мовних центрів Полтави (CLOUD Education Center, Atlas тощо) у червні пропонують денні мовні табори тривалістю від одного до трьох тижнів. Ціна перебування у таких коливається від 1 тис.100 грн до 1 тис.500 грн за тиждень. У цю суму входить і харчування.

Як правило, діти перебувають у таких таборах протягом цілого дня по буднях. Окрім обов’язкових годин для занять з англійської мови, передбачені також прогулянки, екскурсії, заняття з фізичної підготовки, творчі майстер-класи, ігри на командоутворення, випрацювання лідерських якостей і багато іншого.

Так, CLOUD Education Center пропонує також тренування з самооборони та тематичні тижні. Наприклад, під час тижня професій туди з короткими тренінгами завітають стоматологи, поліцейські та представники інших спеціальностей. Розраховують здебільшого на школярів 1-4 класів – кажуть, для них програма буде максимально цікавою. Перший тиждень у мовних денних таборах вже триває, але приєднатися можна з будь-якого наступного.

Rozvutok

 

Розвиток без обмежень

Позашкільні дитячі гуртки – в Обласному центрі дитячої та юнацької творчості, Палаці дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацьких спортивних школах, обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді та інших подібних закладах – як правило, у червні ще працюють. Зокрема, їхні фахівці влаштовують майстер-класи для пришкільних таборів. Крім того, в деяких із них, як от в обласному центрі науково-технічної творчості та обласному ж центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді, діють свої денні табори.

Спортивні секції, як правило, організовано виїздять у табори оздоровчі. Так, гірськолижники відпочиватимуть і тренуватимуться у спортивному таборі «Блакитне полум’я» аж у Скадовську, юні тхеквондисти – у ДОТ «Ковпаківець» (Котелевський район). Поїхати до табору зі «своїми» – хороше рішення. Менше часу йде на звикання та адаптацію, покращується командний дух. Так що прилаштувати дітей, які мають серйозне спортивне, танцювальне чи творче захоплення, однозначно простіше. 

Однак для тих, у кого з хобі ще не склалося, літо якраз може стати часом його появи. Так, на відміну від комунальних закладів, приватні художні студії на канікули не збираються. АРТ-студія «Полтавський Монмартр», наприклад, запрошує дітей незалежно від віку і рівня підготовки тричі на тиждень. Вчать живопису й графіці, ставлять натюрморти і дають вільні теми. Одне заняття коштує 50 грн, усі матеріали учні повинні мати з собою.

Гірський клуб «Ірбіс» уже на канікулах. Адже зараз – якраз хороша пора, аби ходити в гори. Однак вже у серпні скеледром (розташований у спорткомплексі ПУЕТ) знову прийматиме бажаючих дорослих і дітей. Перше відвідування – безкоштовне, подальші вартують 70 грн за одне. Це «затягує», кажуть інструктори, тож цілком можливо, що після кількох спроб дитина вирішить уже постійно займатися скелелазінням та альпінізмом.

Skely

Пришкільні табори припиняють свою роботу наприкінці червня. А канікули тривають ще два місяці. Тож деякі дитячі клуби розраховують саме на це. Так, центр розвитку Uken пропонує тижневі денні табори в липні. Обіцяють серйозно займатися англійською та рукопашним боєм. Але й екскурсії, і походи в кіно, і творчі майстер-класи теж будуть – куди без них? Очільник центру Костянтин Горулько каже, що тиждень вартуватиме 1 тис.700 грн, але можна обрати хоч і один день. Тоді це коштуватиме 350 грн.

Мала школа ПУЕТ цього року працює вперше. Окрім англійської та рухливих ігор – здається, без цього не обходиться жоден літній табір – школярам тут ще обіцяють давати основи споживчих знань, проводити цікаві хімічні досліди, навчати споживчій грамотності і навіть основам кулінарії. Школярам менших класів пропонують перебування протягом половини дня, а для старшокласників передбачений варіант повного дня. Вартість – 500 грн. на тиждень, але без харчування.

PUET

 

Військово-патріотична підготовка

Полтавський «Пласт» запросить школярів у свій двотижневий табір у другій половині липня. Розраховують на учасників 11-18 років, причому саме початківців у пластунській справі. Цього разу таборуватимуть у Решетилівському районі, адже присвячують цей час знайомству з особистістю Юрія Горліса-Горського (вихідця з цих країв) та історії знаменитого Холодного Яру.

Житимуть у наметах, варитимуть їсти на вогнищі, вправлятимуться в рукопашці та інших військових уміннях, вчитимуться виживанню в різних умовах, як і належить пластунам. Звісно, вивчатимуть козацькі традиції та військовий досвід тієї доби: верхова їзда, фехтування на шаблях, стрільба з луків та арбалетів... Але організатори обіцяють, що все це буде адаптоване до сучасності, щоб діти отримали актуальні у реальному світі знання і вміння. Благодійний внесок за участь становитиме 1 тис.200 грн.

На початку липня стартує двотижневий військово-патріотичний табір «Юний десантник» для хлопців 13-17 років. У програмі: військово-тактичні навчання, саперна, десантна, медична підготовка та ін. А в серпні – спортивний табір від ГО «Центр спортивної підготовки «Скіф».

ВГО «Сокіл» розраховує свої заходи на старших школярів Протягом літа плануються освітні лекції на історичну, культурну та іншу тематику. Також будуть дні тактики (тривалістю в один день) у різних умовах (у місті та його межами), під час яких учасники отримують деякі військові та медичні навички у рамках вишкільної програми «Знати, щоб вижити».

Що стосується більш тривалих вишколів, то заплановано кілька 2-денних та один 5-денний. Сплата за участь у таких чисто символічна – 50 грн на день. Гроші потрібні на харчування. Звісно, участь неповнолітніх осіб у подібних заходах можлива лише зі згоди батьків.

Крім того, наприкінці літа хочуть провести ще одну «Нічну варту» – масову військово-патріотичну гру, в рамках якої відточують уміння та навички, актуальні в умовах війни, що наразі йде в Україні. Сподіваються знати можливість і на проведення стрілецького турніру імені Мирослава Мисли – одного з провідників ВГО «Сокіл», командира взводу штурмової роти «Карпатська Січ» 93 ОМБр, що загинув у 2016 році, захищаючи Україну.

Patriot

 

Час на спільне дозвілля

Канікули – можливість для школярів не тільки відпочити, а й провести більше часу з батьками. Принаймні, діти на це сподіваються. З готових рішень – канатний парк на «Мисі Доброї надії». Тут є маршрути різної складності, скалодром, а також величезна гойдалка. Вартість – від 80 грн з людини.

Разом із дорослими діти можуть також відвідати аквапарк прямо в передмісті. Аквапарк «Ріо» (Супрунівка): вартість дитячого квитка – від 100 грн, дорослого – від 150 грн. Новий аквапарк «Глухомань» (Нижні Млини): дитячий – від 150 грн, дорослий – від 180 грн (ціна залежить від часу та дня відвідування).

Походи на байдарках – незабутній вид дозвілля. Почати можна з одноденних. Вартість одного місця в такому – 400-450 грн. Але багато організаторів пропонують знижку для дітей віком до 11-12 років – до 50% (звісно, якщо вони з батьками).

Якщо ж дорослі люди настільки досвідчені й компетентні, щоб організувати похід без сторонньої допомоги, то можна вкластися і в меншу суму – близько 150 грн за одне місце. Плюс доставка водного транспорту до місця старту і назад.

Пожива не лише для тіла, а й для мозку – «Сімейні неділі» в Полтавському художньому музеї. Планується принаймні одна така у червні й одна – в липні. Заходи розраховані якраз на родинне відвідування. Обіцяють квести, загадки та інші цікаві формати знайомства з мистецтвом. Можливо, пізніше запустять також мистецький лекторій для старшокласників і студентів.

Famili

П.С. Намагалися охопити своєю увагою якомога більше різноманітних літніх активностей. Але, якщо чогось не помітили чи не врахували – повідомте нас про свої ініціативи. Писати про важливе, корисне і цікаве – наша професія.

 За підтримки ГО "Інтерньюз Україна" та Посольства Швеції

Матеріал створений у рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support) та СК «Полтава». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.

Графіка, обкладинка Юлії Деркач.

Фото Богдана Проскурова.

На фото - Ярослав і Артем Пашетних. 

Опублікована: 7 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація