0OSbqsjve6FoSPs1

Станом на 11 лютого кандидатом у Президенти зареєстровано 44 особи. Це – рекорд для сучасної історії України. За головне крісло держави змагатимуться як і досить відомі, «старі» політики, так і відносно нові обличчя, які не надто відомі широкому загалу.

Олександр Шевченко – народний депутат України, член політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Депутати цього об’єднання представлені в Полтавській обласній, районній радах та районних у місті рад.

Геннадій Балашов – бізнесмен, лідер лібертаріанської партії «5.10». Виступає за радикальну зміну податкової системи в країні.

Дмитро Добродомов – народний депутат, журналіст. Очолює політичну партію «Народний контроль».

За різними соціологічними дослідженнями Олександр Шевченко має від 2 до 3,5% підтримки виборців. Зі свого боку рейтинг Геннадія Балашова й Дмитра Добродомова ледь дотягує до 1%. У кожного з кандидатів є свої «козирі»: Шевченко – має представників в органах місцевого самоврядування; Балашов – чітко сформовану ідеологію; Добродомов – журналістське й волонтерське минуле.

Тому ЗМІСТ вирішив дізнатися, хто представлятиме цих кандидатів на виборах, та на кого, можливо, вони покладатимуться в полтавському регіоні в разі перемоги.

«Українське об’єднання патріотів – УКРОП»

Сергій Соловей – депутат Полтавської обласної ради, голова Полтавської облорганізації партії «УКРОП» і керівник штабу Олександра Шевченка на Полтавщині.

Сергій Соловей

Сергій Соловей зауважив, що облштабу кандидата Шевченка як такого, немає. Він пояснив – команда має рішення політради минулих років, у якому йдеться, що голова облорганізації партії є, відповідно, керівником облштабу. Соловей зазначив, що, офісу, заробітної плати й інших атрибутів виборчого штабу в його команди немає й не буде, а всі прихильники працюватимуть виключно на волонтерських засадах.

Сам Сергій Соловей відповідатиме за організацію виборчого процесу, координуватиме довірених осіб, техпрацівників, спостерігачів, комунікуватиме з дільничними комісіями. Депутат підкреслив, що на відміну від голів облштабів інших партій, він не буде довіреною особою свого лідера.

Щодо представництва довірених осіб на виборчих округах Сергій Соловей повідомив, що попередньо ситуація виглядає наступним чином:

 • 144-й округ – екс-депутат міської ради Денис Поліщук;
 • 145-й округ – т.в.о. голови правління ПАТ «Полтаваобленерго» Руслан Стройний;
 • 146-й округ – депутат Кременчуцької міської ради, голова фракції партії «УКРОП» Олександр Кальченко;
 • 147-й округ – уточнюється;
 • 148-й округ – депутат Лубенської районної ради Віктор Ступка;
 • 149-й округ – депутат Карлівської міської ради Микола Токар;
 • 150-й округ – депутат Полтавської обласної ради Валерій Чечель;
 • 151-й округ – голова Гадяцької міської організації «УКРОП» Вадим Обломей.

Керівник облштабу не зміг відповісти, скільки конкретно людей допомагатиме йому на виборах. Він лише зазначив, що кількість змінюватиметься в залежності від навантаження.

Щодо відсоткової підтримки Олександра Шевченка, Сергій Соловей розповів, що володіє різними результатами соцдосліджень, проте партієць не надав конкретні цифри. До теми показників підтримки кандидата Шевченка Соловей підсумував, що «хотілося б краще».

Керівник облштабу наголосив, що не виділяє якісь окремі округи, від яких він очікував би максимальної підтримки для свого лідера. Соловей додав, що бажає отримати рівний результат по всій області.

Фінансування кампанії кандидата Шевченка відбувається за рахунок відкритого виборчого фонду, запевнив «УКРОПівець». А робота на території області проводиться принципово на волонтерських засадах, підкреслив Соловей.

Окрім того він прокоментував участь в осінньому праймерізі «УКРОПу» екс-мера Олександра Мамая та екс-секретаря міськради Оксани Деркач. Соловей запевнив, що праймерізи «УКРОПу» – абсолютно відкриті, й прийти на них може хто завгодно:

«За реєстраційними даними той праймеріз відвідали 680 осіб. Із них членів партії – 311. Тобто, більше половині присутніх – не партійці. Окрім Мамая були депутати облради від “БПП”, “радикали”. Але виділили саме Мамая. Жодних політичних моментів це не несе! От чому всіх зацікавило, що прийшов він, а ніхто не звернув увагу, що гостем також був керівник однієї фракції нашої облради. Який потім фотографувався з Шевченком... А Мамай прийшов, за звичкою сів у перший ряд, і ніхто ж його не буде проганяти, правильно?».

Соловей додав, що Оксана Деркач також не має жодного відношення до «УКРОПу».

Тиску від адміністративної вертикалі Президента Соловей не відчуває, проте він стурбований чутками про випадки дочасної та прихованої агітації за Петра Порошенка.

Підсумовуючи Сергій Соловей запевнив, що його партія братиме участь у парламентських і місцевих виборах. Свою роль у цьому процесі він окреслив обережно:

«Визначу своє місце, коли пройде вся головна біль, пов’язана з президентськими перегонами. А там подивимось».

«5.10»

Олександр Куріцин – підприємець, керівник Полтавської міської організації партії «5.10», голова обласного штабу кандидата Геннадія Балашова.

Олександр Куріцин

Олександр Куріцин підкреслив, що полтавський облштаб ще в процесі формування, але, скоріш за все, саме Куріцин й очолить його. Заступниками Куріцина будуть підприємці Сергій Мироненко та Святослав Сябін.

Яким чином відбуватиметься організаційна робота в облштабі Куріцин не відповів – чекає вказівок із центрального офісу. Але партієць зазначив, що наразі вже близько 5 людей готові працювати з ним у команді. Окрім того, до виборів будуть залучені партійні прихильники, які, на переконання Куріцина, активізуються саме перед президентськими перегонами. Керівник облштабу нагадав, що на минулих виборах йому безоплатно допомагали 30 людей.

Наразі в полтавському осередку партії «5.10» близько 20 членів, із яких 10 активних. Багато з партійців працюють за кордоном, повідомив Куріцин. Щоб стати членом партії Балашова, потрібно зробити добровільний внесок – півтори тисячі гривень. На переконання Куріцина, такі умови «відганяють псевдоідейних».

Щодо фінансування виборчої кампанії кандидата Балашова на Полтавщині, голова облштабу зазначив, що партійці самі все оплатять. Проте Куріцин не виключає можливе залучення коштів із центрального офісу «5.10».

Із довіреними особами кандидата на округах картина попередньо наступна:

 • 144-й округ – керівник Полтавської міської організації партії «5.10» Олександр Куріцин;
 • 145-й – партієць, приватний підприємець Сергій Мироненко;
 • 146-й – партієць, приватний підприємець Ларін Сергій;
 • 147-й – партієць Святослав Сабін;

Щодо представництва на інших округах – питання залишається відкритим, зазначив Куріцин, оскільки він поки не зміг знайти охочих.

Щодо відсоткової підтримки кандидата Балашова на Полтавщині, то відповідних досліджень Куріцин не має. Партієць повідомив, що два роки тому підтримка Геннадія Балашова (саме по Полтаві) була близько 2%. Тому найбільшу кількість голосів за свого лідера Куріцин планує отримати саме в місті.

Окремо голова облштабу зазначив, що в містечках і селах ідеологію «5.10» також підтримують, але все ж таки симпатиків там небагато.

«Коли приїжджаєш на село й пояснюєш місцевим мешканцям суть “5.10” , то вони стають лояльнішими, навіть за містян! Але зрозуміло, що в Полтаві більший інформаційний потік».

Голова облштабу запевнив, що партійці «5.10» балотуватимуться на наступних місцевих виборах до Полтавської міської ради. Щодо облради – ще думають, додав Куріцин.

Наостанок Олександр Куріцин повідомив, що незалежно від того, хто виграє вибори, Україна не повинна міняти зовнішньополітичний курс. Водночас, на переконання партійця, Україна має бути з відкритими кордонами без мит:

«Ми повинні йти по шляху таких країн як Монако, Сінгапур. Багаті країни, чудове життя, мінімальні податки. Окрім того Україна не повинна бути позаблоковою, оскільки у нас зараз немає грошей на армію. Я би розмістив у нас американські бази, вони би нас охороняли. А на армію США, зрозуміло, ніхто не нападатиме».

«Громадський рух Народний контроль»

Роман Стегній – керівник обласного штабу кандидата Дмитра Добродомова. Його заступники – голова підрозділу ВГО «Комітет народного контролю» Володимир Понежа та ветеран бойових дій Микола Вольнов.

Роман Стегній

Роман Стегній повідомив, що наразі разом із ним працює 5 осіб – кожен відповідає за свій напрям роботи. Очільник облштабу не уточнив які саме напрями, проте зазначив, що з пресою комунікації точно немає, тому що, на переконання Стегнія, він жорстко критикує владу, і, відповідно, через це комунальні ЗМІ не висвітлюють його діяльність. Окрім того Стегній не пояснив, як саме планує вести організаційну роботу штабу, але наголосив, що зробить все, для перемоги «нормальної людини без кримінального минулого».

Фінансування кампанії кандидата Добродомова на Полтавщині відбувається за рахунок партійних внесків, повідомив Стегній.

Щодо довірених осіб на виборчих округах – центральний штаб ще не визначився з цим питанням, зазначив Стегній. Але вже відомо, що 144 округ очолить ветеран бойових дій Микола Вольнов, додав очільник Стегній. Він розраховує, що два полтавських округи принесуть найкращий результат для кандидата Добродомова.

Стегній не володіє інформацією про відсоткову підтримку його лідера, оскільки, пояснив партієць, у його команди немає коштів на проведення соцопитувань.

Щодо тиску адміністративної вертикалі Президента то Стегній зазначив, що відчуває його повною мірою:

«Адміністративний тиск – відчуваю. І від облради. І від адміністрації. А як же! Мене рятує тільки те, що я помічник нардепа. Тобто, можу зайти на будь-яку сесію, комісію. А ви подивіться, що робиться: якщо владі щось не вигідно висвітлювати, то громадськість взагалі нікуди не пускають!».

Наостанок Роман Стегній розповів, що полтавський бізнесмен Віктор Бажан хотів долучитися до «Народного контролю», проте Стегній Бажану відмовив.

Раніше ЗМІСТ розповідав про керівників полтавського обласного виборчого штабу кандидатів Анатолія ГриценкаЮрія БойкаАндрія СадовогоВолодимира ЗеленськогоРуслана Кошулинського, Олега Ляшка, Сергія Капліна та Іллі Киви.

Loading...