Фото Оксани Дорошенко

Дослідник Більського городища, що на Полтавщині, Денис Гречко взяв участь у проєкті «Непідйомний матеріал» «Нової археологічної школи».

Ціль цієї спільноти зробити археологію доступною. Фахівці «Нової археологічної школи» постійно влаштовують експедиції, здійснюють наукову діяльність, аналізують і обробляють знахідки.  Усе це показують і розповідають зацікавленій публіці, а їхні статті публікують в Австралії, Італії та Великобританії.

Голова Більської археологічної експедиції, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту Археології НАН України, Денис Гречко розповів для цього проєкту про побут скіфського населення на безкрайніх українських просторах, а також, про себе і свої шляхи в археології. 

Крім того, науковець говорить про скіфів поза нашими степами, їхнє походження, оточення і середовище, їхні численні поховання.

Як керівник Більської археологічної експедиції, він поділився знаннями про оборонні споруди Більського городища скіфського часу і поховальний обряд скіфів.

Також, як керівник літньої Археологічної школи у селі Більськ Полтавської області, Денис Гречко розповів про людей, які приїжджають брати участь у розкопках. Він відзначив, що дуже часто це люди найрізноманітніших професій, зацікавлені в польових дослідженнях.

А ще як член Правління Спілки археологів України, науковець прокоментував гарячі питання охорони пам’яток і сучасний стан української археології.

Прослухати всю бесіду з дослідником можна в збереженому записі проєкту «Непідйомний матеріал» на сайті «Нової археологічної школи».

Фото - «Нової археологічної школи»

Loading...