Класики по-новому, або ПоРЕПані вірші: виконавець перетворює поезії Шевченка, Стуса та Франка на реп

Автор: Лілія Удоденко, 26 березня, 13:17

Фото: Михайло Невідомський розробив два проєкти — «ПоРЕПані вірші» та «Реп до ЗНО»Михайло Невідомський розробив два проєкти «ПоРЕПані вірші» та «Реп до ЗНО». І тепер багато українських школярів готуються до іспитів та тестування за допомогою його відеокліпів та пісень. 

Хлопець родом з міста Буча Київської області. Він розповідає, що в школі не мав хисту до літератури чи поезії, але подобалася музика (навіть був свій рок-гурт). 

А потім сталася травма, яка, за словами хлопця, розділила його життя на дві частини:

«Не дуже люблю про це згадувати, але саме після цього розпочалося нове життя. В один із днів я йшов зняти з картки стипендію. Але на мене напали та побили. Я отримав травму голови і тепер маю інвалідність, живу на ліках. Проте у мене є мета».

Після цього випадку Михайло закрився у собі і досить довго боявся навіть з дому виходити. Та якось до рук йому потрапив «Кобзар» і хлопець уперше відкрив для себе Шевченка.

«Мене вразив один вірш “Не женися на багатій”. Якось я читав ще інші вірші та вирішив спробувати зробити це у реп-стилі. Покликав свою подругу дитинства Юлю на вокал і так з’явився гурт “Апокриф”, де я відповідав за реп, а Юля виконувала жіночі партії», розповів Михайло Невідомський.

Гурт

У мережі під відео Михайлу діти пишуть, що за допомогою репу вчити вірші стало набагато легше. Крім Шевченка (на реп покладено вже понад 20 його віршів). у репертуарі – Іван Франко, Леся Українка, Василь Сухомлинський, Ліна Костенко, Василь Стус є також Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Богдан Ступка.

Михайло розповідає, що його дуже часто запрошують виступити у школах по всій Україні. Говорить, що найбільше його вразили діти зі Львова, як вони сприймають цю ідею. 

Додає, що був і в Полтавській області на кількох заходах:

«Минулого року мене запросили в Козубівку на етнофестиваль “Під дідовою липою”, а ще виступав на день Хорола. У Полтаві не бував, але сподіваюся, що приїду із творчим доробком», каже Михайло.

Михайла часто запрошують виступити у школах

Михайла часто запрошують виступити у школах

«Коли я виступаю у школах, то читаю не тільки реп. Я розмовляю з учнями про здоровий спосіб життя без алкоголю та наркотиків», додає автор.

Якщо виступи відбуваються у межах Києва та області, то вокалістка Юлія Шатило допомагає йому: 

«Ми знайомі вже досить давно. Можу сказати, що я дуже вірю у те, що робить Міша. Готова завжди підтримати його у проєктах»,  говорить вокалістка  Юлія Шатило. 

Крім творчості класиків, хлопець пише і свої вірші, які потім перетворюються у пісні. Михайло вірить, що знайде впливових людей, які допоможуть йому просувати свої проєкти. Є в нього і збірки своєї поезії. Хлопець говорить, що мріє про професійні студійні записи та хоче нести свою творчість у люди, цього радить і іншим:

«Для тих, хто має хист писати, я хочу сказати: не потрібно вбивати у собі талант. Його потрібно показувати людям. Зараз я готую новий проєкт, там буде гостросоціальний текст. Сподіваюся, що мене все ж таки почнуть брати на фестивалі. Ми їздили навіть колись на дуже відомий ШЕ.Фест. Емоції просто переповнювали, велика сцена, багато людей», ділиться враженнями Михайло Невідомський.

ЗМІСТ розповідає історію хлопця, щоб, можливо, такі популярні реп-виконавці, як Артем Лоїк та Alyona Alyona звернули увагу Михайла, який несе добрі проєкти для дітей, але поки що, на жаль, самостійно. 

Опублікована: 26 березня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація