«Коли закриваються одні двері, відкриваються нові». Про життя полтавських гуртів на час пандемії

Автор: Юлія Шинкар, 23 травня, 13:13

Фото: Карантин став для музикантів можливістю розвиватися активніше.


За рішенням уряду масові заходи дозволять на останньому етапі карантину. Таким чином музиканти зможуть повноцінно відновити свою роботу одними з останніх. ЗМІСТ поспілкувався з полтавськими музичними гуртами про те, як вони живуть під час карантину.

Гурт Mountain Breeze

Як і раніше цей гурт  займається музикою. У  Mountain Breeze завдяки карантину з’явилося з'явилося достатньо часу аби «почати творити нове, надихатися тим, на що раніше не вистачало часу». Сьогодні гурт створює нову музику в домашніх студіях і готують багато нового для своїх фанів.

На період карантину в Mountain Breeze були заплановані кілька виступів, зокрема і на всеукраїнських фестивалях. Усе це довелося відкласти на невизначений термін.

Як пояснив гурт, одним із основних джерел доходу у музичних гуртів є концерти, корпоративи та тури. Mountain Breeze також планували свій сольний тур, але восени. Тому вони не встигли ще витратитися на всі супутні витрати. Зокрема, це промо, афіші, техніка тощо:

«Звичайно ж, є гроші, які були не зароблені через скасування всіх заходів, але ми не засмучуємося через це, бо ми нічого не можемо змінити в цьому випадку. Що ми дійсно можемо – так це адаптуватися під нові умови життя і культурної галузі. Зараз все перейшло в онлайн режим, тому якщо і думати, як заробляти музикантові зараз, то потрібно дивитися саме в цей бік».

Зараз Mountain Breeze більше займаються написанням музики. За їхніми словами це дуже просто робити дистанційно. Коли виникає необхідність в репетиції, то хлопці збираються у когось з них вдома. На час карантину вони всі повернулися до Полтави, тому в цьому плані в них немає ніяких труднощів.

На запитання про те, з чого музиканти живуть під час карантину, гурт пояснив: якщо артист розкручений, то він заробляє від стрімінга його пісень, рекламних компаній та інтеграцій, онлайн-концертів з донатами або добровільними пожертвами:

«Нам нещодавно прийшла цікава пропозиція виступити онлайн від іноземної компанії, яка запустила новий застосунок. Щось на зразок онлайн-фестивалю в смартфоні, де люди з різних країн можуть відвідати трансляцію і кидати свої донати, щоб підтримати артиста. Коли закриваються одні двері, відкриваються нові».

У Mountain Breeze кажуть, що карантин та самоізоляція добре впливають на творчий процес. За ці два місяці вони написали пісень більше, ніж на один альбом. Також в них зараз з'явилося більше часу, щоб вчитися.

Щодо нових виступів гурт має лише приблизні плани, бо зараз складно щось прогнозувати. Та зараз вони мають заплановані онлайн-концерти.

«Ми всі в один голос можемо сказати, що це час оновлення. Кожен з нас перш за все відпочив. Ілля, наш барабанщик, відновив заняття спортом і правильне харчування, навіть встиг схуднути на 5 кг. Саша, фронтмен Mountain Breeze, написав стільки пісень, скільки ніколи раніше за такий проміжок часу не писав, Міша, бас-гітарист, вивчає нові прийоми і техніки в зведенні музики», – розповіли хлопці.

На думку музикантів, слухачі, як і артисти, скучили за концертами, новими піснями та атмосферою фестивалів. І нехай карантин сильно вдарив по культурній галузі, рано чи пізно все повернеться на свої місця.

Гурт «Онейроїд»

Як розповів лідер гурту Андрій Боркунов, на час карантину гурт продовжує репетиції – всі музиканти грають, але у масках. Зараз вони працюють над двома новими альбомами: «Постправда» та «Об’єкти». У них буде 23 пісні, а зараз гурт працює над 15 піснею.

Минулого місяця, 12 квітня, гурт зіграв свій перший онлайн-концерт. До трансляції долучилися близько 450 людей. Переглянути запис концерту можна на YouTube-каналі гурту.

Ще один онлайн-виступ запланований на 30 травня, о 19:00. Концерт триватиме близько 2-х годин, а  переглянути його можна на YouTube-каналі гурту. Гурт зіграє пісні, котрі не грали минулого разу та пісні з нових альбомів.

Плюсів від роботи в такому режимі вокаліст не бачить. Як пояснив фронтмен Андрій Боркунов, зараз ніхто не знає, коли скінчиться карантин і коли дозволять масові заходи. Власне тому, нових виступів «Онейроїд» поки не планує:

«На щастя, у нас не всі музиканти заробляють лише музикою. Тому виживають за рахунок своїх професій. Але і основні професії зараз оплачуються мінімально. Також орендатори не знижають ціни на нашу репетиційну базу, тому зараз складно. Такого ще не було, щоб так важко, як ці два місяці».

Фронтмен «Онейроїду» каже, що під час карантину люди стали віддалені один від одного, бо все спілкування було онлайн. На його думку, це може вплинути на ситуацію в подальшому, бо люди можуть звикнути до такого режиму життя.

«Те чим ми займаємось – це розважальна сфера. Спочатку люди поїдять, заплатять комунальні послуги й тільки потім будуть розважатися та слухати музику. Тому, навіть якби концерти були, я не думаю, що багато людей прийшли б, тому у багатьох просто немає коштів на квиток».

На думку Андрія Боркунова, всі хто мав концерти на час карантину просто перенесуть їх на осінь.

Гурт #HashTag

За словами фронтмена колективу Артура Матевосяна, гурт на карантині працює над новими піснями. Репетицій у повному складі #HashTag не проводить, бо учасники навіть спілкуються онлайн. Іноді збираються з гітаристом чи клавішником, аби попрацювати над новими піснями. Так вони готують новий матеріал, який презентують після закінчення карантину.

Онлайн-концерти #HashTag не проводить, бо вокалістка гурту Олена Кузіна зараз проходить курс реабілітації. Ще однією причиною стало те, що перед онлайн-концертами також необхідно проводити репетиції, а карантині обмеження не дозволяють цього робити.

Артур Матевосян каже, що на час карантину запланованих концертів гурт не мав, але готувалися до «Дня вуличної музики», який мав бути у травні:

«Крім того, були ідеї про власний концерт, але конкретних дат не було, тільки легкі домовленості та плани. Також хотіли подаватися на якісь українські фестивалі для того щоб розвиватися та виходити на новий рівень. Але, на жаль, нічого не буде».

Нових виступів #HashTag поки не планує. Як розповів фронтмен, не планують виступи, бо чекають офіційних дат закінчення карантину та дозволу на масові заходи.

Артур Матевосян каже, що карантин має плюси для музикантів. Особливо для гуртів, які використовують власні матеріали, а не кавери – вони зараз не можуть проводити навіть онлайн-концерти, бо це є порушенням авторських прав і соцмережі можуть банити ці трансляції:

«В умовах, коли ти не можеш робити те, що робив, є період подумати над подальшим розвитком гурту та новим матеріалом. Часто гурти просто йдуть з стени на півроку-рік, щоб зробити новий матеріал, то зараз сам по собі з’явився такий шанс».

На думку Матевосяна, творчі люди завжди знайдуть, як заробити кошти. Прикладом такого він називає платні онлайн-концерти чи написання музики на фрілансерських сайтах. За словами фронтмена, відомі українські гурти не зазнають сильного впливу, бо їхні концерти, які планували завчасно, перенесли на інші дати.

Сьогодні гурти, які є не дуже відомими, мають можливість розвиватися у режимі онлайн. І якщо раніше всі бачили гурти на екранах провідних каналів, радіостанціях чи концертах, то тепер можна побачити в екрані смартфону і молоді, маловідомі колективи. Ось так карантин став для музикантів можливістю розвиватися активніше, чи почати працювати над іншими форматами.

Опублікована: 23 травня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація