Контейнерів для роздільного сміття цьогоріч у Полтаві не буде – заступник мера

Автор: Каріна Тютюнник, 2 лютого, 14:24

Фото: Контейнери, встановлені в Житомирі (Джерело - i.ytimg.com)


Майже місяць, як полтавці мають, дотримуючись законодавства, обов’язково сортувати сміття. Однак, саме місто до цього поки не готове. Сміттєвих баків для роздільного збору немає, і встановлювати їх цьогоріч не будуть. Поки ж влада планує зайнятися будівництвом сортувальної лінії.

Про це журналістам «Полтава 365» розповів заступник мера з питань житлово-комунального господарства Андрій Лямін. За словами посадовця, хоч в Україні Закон набув чинності з 1-го січня 2018 року, сміттєзвалища поки закривати не будуть, а саму ж сортувальну лінію будуватимуть упродовж цього року.

«Як і в усіх містах України у нас є до кінця року час на облаштування сортувальної лінії. Можливо це буде на території самого сміттєзвалища. Потрібно виділити землю, спроектувати, побудувати сортувальну лінію. Наприкінці року обговорювали це і протягом року будемо займатись її будуванням» – розповів Андрій Лямін.

Як зазначає заступник міського голови, заміною контейнерів займуться вже після будівництва сортувальної лінії, тому цього року на нові чекати не варто:

«Перебиратимуть сміття вже на сортувальній лінії. Для початку побудуємо її, а потім вже будемо розглядати питання по заміні контейнерів. Закон передбачає сортування сміття перед захороненням. До сесії будемо обговорювати це питання. А на самій сесії вже будемо планувати, скільки коштів нам необхідно спочатку на проектування, а потім на будівництво».

Про саму ж сортувальну лінію наразі відомо, що збудувати її мають біля Макухівського сміттєзвалища. І коштуватиме вона близько 10-15 мільйонів гривень. Принаймні, про це журналістам «Лтави» повідомив заступник начальника КАТП 1628.

Нагадаємо, з 1-го січня 2018 року набув чинності пункт Закону України «Про відходи», за яким заборонено вивозити на полігони необроблені відходи. Під обробкою у цьому випадку розуміють здійснення будь-яких технологічних операцій, пов’язаних із зміною фізичних, хімічних і біологічних властивостей відходів – підготовка їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення.

Тобто, спочатку сміття мають сортувати за видами матеріалів, після цього поділити на безпечне, небезпечне і готове для повторного використання. Останнє перероблять відповідно до технологій до підприємства. Безпечне сміття відвезуть на полігони, а небезпечне – мають знешкодити.

Опублікована: 2 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація