Корупційні злочини та хабарники: прокуратура Полтавщини прозвітувала за 2017 рік

Автор: Вікторія Баберя, 14 лютого, 14:30

Фото: Прокуратура Полтавщини прозвітували про діяльність роботи органів у 2017 році


Сьогодні, 14 лютого, у Полтаві представники прокуратури області прозвітували про діяльність роботи органів у 2017 році.

Загалом, протягом минулого року слідчі прокуратури Полтавської області завершили досудові розслідування стосовно 38 кримінальних проваджень та за їхніми результатами направили до судів для розгляду по суті обвинувальні акти щодо 44 осіб, з яких 18 проваджень стосовно 25 осіб про корупційні правопорушення.

Як повідомляє заступник прокурора Полтавщини Олег Плескач, у 2017 році до суду скеровано 41 кримінальне правопорушення про корупційні злочини. Зокрема, 20 правопорушень були скоєні у бюджетній сфері, 12 — щодо земельних правовідносин.

«До суду працівники прокуратури скерували обвинувальні акти стосовно начальника одного з управлінь Полтавської ОДА під час отримання неправомірної вигоди за сприяння надання тимчасового дозволу на здійснення перевезення пасажирів на маршрутці», — зазначив заступник прокурора Полтавщини Олег Плескач.

Ймовірно, прокурор мав на увазі справу хабарництва начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександра Колесникова. Як повідомляє ІВ «Полтавщина», посадовця затримали 15 червня 2017 року під час отримання 24 тисяч грн хабаря за сприяння в наданні тимчасового дозволу на перевезення пасажирів на маршруті.

«Крім того, до суду направили обвинувальний акт стосовно начальника одного із відділів Полтавської ОДА, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди для третьої особи щодо надання дозволу на вирубку лісу», — додав Олег Плескач.

У цьому випадку прокурор звертається до справи начальника відділу біотичних ресурсів департаменту екології Полтавської ОДА Сергія Калініченка. У серпні службовець отримав від підприємців хабар у вигляді 14 кубометрів деревини вартістю близько 10 тисяч грн за підписання членами комісії акту щодо вирубки значної кількості дерев у Шишацькому районі. Сергій Калініченко зізнався у скоєному та 16 серпня 2017 року його звільнили з посади.  

Слідчі підсумували завдані збитки за закінченими провадженнями у 2017 році. Загалом, завдали шкоди на 1 мільйон 722 тисяч грн, із яких 1 мільйон 557 тисяч грн — інтересам держави. У результаті державі та потерпілим унаслідок правопорушень у 2017 році відшкодували 1 мільйон 719 тисяч грн від установлених збитків.

У минулому році прокурори пред'явили позовів на загальну суму 365 мільйонів грн.. Рішеннями судів були задоволені 286 позовів на 195 мільйонів грн, із яких дійсно виконано понад 130 мільйонів грн.

 

Опублікована: 14 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація