Кошти за ̶«̶л̶і̶ж̶к̶о̶-̶м̶і̶с̶ц̶е̶»̶ лікування конкретного пацієнта: лікарні Полтавщини отримали півмільярда гривень від Нацслужби здоров’я

Автор: Вікторія Баберя, 8 листопада, 11:17

Фото: Лікарні Полтавщини отримали півмільярда гривень від Нацслужби здоров’я


56 медичних закладів Полтавської області, які підписали договори з Національною службою здоров'я на участь у пілотному проєкті трансформації стаціонарної допомоги, отримали від НСЗУ 422,7 млн грн за 4 місяці реалізації проєкту.

Пояснимо, що пілотний проєкт розпочався 1 квітня 2019 і триватиме до кінця 2019. Як результат – НСЗУ відпрацює нову модель фінансування та отримає достовірну та докладну інформацію щодо кількості та структури госпіталізацій.

З них за глобальним бюджетом – 286,8 млн грн. Ще 135,9 млн грн закладам оплачено за випадки госпіталізації, передає пресслужба відомства. Серед учасників проєкту лідерами за виплатами від НСЗУ є:

  • Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського – 56,8 млн грн;
  • Дитяча міська клінічна лікарня – 17,1 млн грн;
  • Лубенська лікарня інтенсивного лікування – 16,9 млн грн;
  • Миргородська центральна районна лікарня – 15,7 млн грн;
  • Полтавська центральна районна клінічна лікарня – 13,7 млн грн.

Учасники пілоту щомісячно звітують в НСЗУ про кількість та структуру випадків госпіталізації. На основі цих даних НСЗУ оплачує кошти за конкретну виконану роботу кожному закладу напряму.

Лариса Савченко, головна лікарка Дитячої міської клінічної лікарні Полтави говорить:

«Беручи участь у пілоті, ми робимо глибокий аналіз нашої роботи. Бачимо можливості для скорочення терміну госпіталізацій, в медколективі зросла зацікавленість у пацієнтах. Впровадження електронних інструментів корисно для нашої роботи. Як керівник, я бачу результати роботи нашої лікарні – за день, за тиждень, за місяць. Будь-якого дня з будь-якого місця країни я маю доступ до даних про виписку, ведення, призначення моїх лікарів. Раніше експертну оцінку ми робили, тримаючи купи паперу – історій хвороб – у руках. Тепер це значно зручніше. Крім того, я бачу забезпечення кожного закладу лікарськими засобами – і це дуже важливо в процесі управління».

Кількість зафіксованих випадків госпіталізації за 4 місяці – 88 тис. 91, у липні – 22 тис. 352 госпіталізації. У ТОП-5 причин госпіталізації увійшли:

  • хвороби системи кровообігу – 16%;
  • хвороби органів дихання – 9%;
  • хвороби нервової системи – 6%;
  • хвороби вуха, горла, носу та верхніх дихальних шляхів – 6%;
  • травми та їх ускладнення – 5%.
Опублікована: 8 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація