Ілюстративне фото

Якщо ви вакцинувалися в країнах Європейського Союзу, то в «Дії» сертифікат не згенерується, але його можна зчитати.

Про це розповів керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

За його словами, щоб ковід-сертифікат був згенерований потрібно, щоб інформація про вакцинацію була в українській медичній системі. Відповідно коли людина вакцинувалася за кордоном то такої інформації немає. Наразі процедури від МОЗ  по перенесенню цих даних немає.

«Зауважу, що Україна знаходиться в єдиній системі по ковід-сертифікатам з Європейським Союзом і країнам які доєдналися до цієї зони відкритих електронних ключів. “Дією” можна прочитати ковід-сертифікат людини, яка щепилася в Польщі, Румунії тощо. Поки в дію його завантажити не можна, але його також зчитує програмне забезпечення якими користується Нацполіція для перевірки сертифікатів».

Нагадаємо, Через карантинні обмеження  ковід-сертифікат стає важливим щоденним документом. Волонтери в пунктах офлайн підтримки «Дії» допомагають згенерувати сертифікати, розповідають про їх види, підкажуть куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, розповідають, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів. Адреси пунктів дивіться за посиланням

Loading...